Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jejfan1: ogólnie to silniki ok, tylko właśnie na rozrząd, smok który się strzępami paska zatyka i wymiany oleju trzeba zwrócić uwagę.
Przy kupnie auta używanego rozrząd ZAWSZE powinien być pierwszą rzeczą do wymiany.


@Endriu_:
nawet jeśli nie zbliża się jego czas ani przebieg?

@jejfan1:
dbać o termin wymiany oleju (lub przebieg)
raczej spoko jednostka, zwracać uwagę na rozrząd i wymienić szybciej niż wg. instrukcji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przy kupnie auta używanego rozrząd ZAWSZE powinien być pierwszą rzeczą do wymiany.


@Endriu_:

nawet jeśli nie zbliża się jego czas ani przebieg?


@PanKracy582: zawsze, jak chcesz mieć pewność i święty spokój to zawsze,no chyba, że faktycznie masz 100% pewności co do przebiegu samochodu i do pierwszej zalecanej wymiany ma jeszcze dużo km.
nawet jeśli nie zbliża się jego czas ani przebieg?


@PanKracy582: A skąd wiesz, że nie zbliża się czas na wymianę? Od sprzedawcy? I na słowo mu też wierzysz, że auto "igła, bezkolizyjne, przebieg 5 km, dziadek z garażu tylko do bramy wyjeżdżał i wracał"?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@_kapsel:

aha

interesujące

a jeśli mam rozrząd na łańcuchu?

@PanKracy582: rozrząd na łańcuchu też nie jest wieczny. Kiedyś producenci przewidywali czas życia łańcucha na czas życia samochodu. Teraz bardzo często też masz zalecaną wymianę co x km. Nie mówię już o wpadkach typu rozciągający się łańcuch w fsi itp przypadkach
@Endriu_:
odkleiło ci się coś mordeczko
zadałem konkret pytanie a ty już najeżdżasz na mnie xD

rozrząd na łańcuchu też nie jest wieczny.


@_kapsel:
zgoda

Kiedyś producenci przewidywali czas życia łańcucha na czas życia samochodu.

bzdur- co to jest czas życia samochodu, pokaż gdzie ktoś takie coś określa

no to co mam zrobić, skoro mam rozrząd na łańcuchu a producent nie podaje przebiegu (ani terminu) przy jakim wymienić?
jedynie wymieniać
@PanKracy582: Jeśli nie jesteś w stanie wydedukować odpowiedzi z tego, co napisałem, to: TAK, nawet jeśli nie zbliża się "jego czas ani przebieg", bo o ile nie masz jakiejś niepodważalnej dokumentacji, to nie możesz być pewien deklaracji sprzedającego, że "rozrząd wymieniony 5 minut temu".
A teraz możesz sobie wrócić do swojego "safe space'a" po tym niewyobrażalnie brutalnym akcie mikroagresji z mojej strony, "mordeczko"...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Endriu_:

odkleiło ci się coś mordeczko

zadałem konkret pytanie a ty już najeżdżasz na mnie xD


rozrząd na łańcuchu też nie jest wieczny.


@_kapsel:

zgoda


Kiedyś producenci przewidywali czas życia łańcucha na czas życia samochodu.

bzdur- co to jest czas życia samochodu, pokaż gdzie ktoś takie coś określa


no to co mam zrobić, skoro mam rozrząd na łańcuchu a producent nie podaje przebiegu (ani terminu) przy jakim wymienić?

jedynie wymieniać
w takiej sytuacji bym nie ruszał, ew niech jakiś ogarnięty mechanik sprawdzi jego stan, czy nie jest rozciągnięty, czy rolki i ślizgi są ok itd


@_kapsel:
czyli nie trzeba wymieniać bezwzględnie...
no dzięki
@jejfan1: bardzo fajny silnik i właśnie w tej wersji bym go polecał, zamiast 140KM - niby ma 15KM mniej, ale charakterystyka jest trochę bardziej przyjazna, moc rozwija trochę bardziej płynnie.