Wpis z mikrobloga

Czemu w Polsce tak trudno zamówić colę w restauracjach? Typowa rozmowa:

- Proszę colę z lodem
- Nie mamy coli. Jest Pepsi.
¯\_(ツ)_/¯

Próbowałem tłumaczyć, że nie prosiłem o Coke, tylko prostu o colę. Mówię, że Pepsi Cola całkowicie mnie zadowala i nawet cola od Zbyszko byłaby okej. Jednak kelnerki patrzą wtedy na mnie jak na wariata xD

Wtf? Czy może ze mną coś jest nie tak? Jeśli tak to jak w prosty i uniwersalny sposób poprosić o colę? #kiciochpyta

#gorzkiezale #cola #pepsi #cocacola
  • 32
  • Odpowiedz
@DOgi: co w tym dziwnego, jeden moze lubi cole drugi pepsi to pytaja, aby nie bylo niedopowiedzien lub pretensji xD wyobraz sobie z mogl bys podac z gory okreslana informacje np "poprosze cole, moze byc pepsi" i nikt by sie nie pytal XD
  • Odpowiedz
@Sweet_acc_pr0sa: cola to rodzaj napoju. Coca Cola i Pepsi Cola to cole. Chcąc zamówić wyłącznie tę pierwszą wystarczy powiedzieć "proszę coke" albo "proszę coca colę".
  • Odpowiedz
okreslaj sie dokladnie


@Sweet_acc_pr0sa: właśnie stąd moje pytanie: jak krótko powiedzieć, że nie zależy mi na rodzaju coli, o ile jest z cukrem, a nie na słodziku i podana na lodzie xD
  • Odpowiedz
Wtf? Czy może ze mną coś jest nie tak? Jeśli tak to jak w prosty i uniwersalny sposób poprosić o colę?


@DOgi: kola to kola pepsi to pepsi, tak coś z tobą jest nie tak ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@DOgi: Srednio, pewnie przez to, ze u nas cola to w świadomości coca cola. W takim uk czy USA to jest Coke, Pepsi, mówią bardziej markami, a u nas cola, dlatego kelnerki wola pewnie dopytać.
  • Odpowiedz
Coca Cola to kola, Pepsi Cola to kola.


@DOgi: tyle, że w języku potocznym przyjęło się, że Cola to Coca Cola, a Pepsi to Pepsi Cola, po prostu. Następnym razem sprecyzuj, albo potwierdź, że może być pepsi.

Tak samo jest z innymi bardzo popularnymi markami. Nie mówi się, że idziesz do sklepu i kupujesz pieluszki dziecięce jednorazowe, tylko pampersy, mimo że firm produkujących te pieluszki jest od groma. Podobnie i Adidasy.
  • Odpowiedz