Wpis z mikrobloga

#wroclaw którą #silownia polecacie dla osób reprezentujących fizycznie poziom -100 w skali od 0 do 10? Najlepiej okolice Grabiszyńskiej. Koniecznie, przynjamniej przez miesiąc, z trenerem, żeby nabrać jakiegoś pojęcia, co robić i jak się z czego korzysta. Idealnie by było, gdyby trener wziął pod swoje skrzydła parę za jednym zamachem.
  • 15
  • Odpowiedz
@sasik520: Ale weź olej trenerów. W większości, będą pokazywać Ci jakieś durne ćwiczenia, typu walenie piłka w ścianę czy #!$%@? inne pajacyki jednonoż xD trafić na kogoś ogarniętego to cud.
Ogarnij sobie plan treningowy, zobacz jak wykonuje się dane ćwiczenia na jakimś yt, nagrywaj się poprawiaj i rośnij duży.
Polecam haste. Nie ma umowy, tanio i sprzęt top.
  • Odpowiedz
@sasik520: jak mirku startujesz z - 100 to poglebiaj wiedze. Nie ma sensu placic trenerom i dietetykom za podstawowe informacje ktore mozna wyjac z internetow. Nie da sie w tym temacie dojsc do CZEGOKOLWIEK jesli sam sie nie bedziesz w tym temacie ksztalcil.

Z czasem, po roztrenowaniu, po ogarnieciu diety i podstawowej suplementacji, poszukalbym jakiegos bizona od ciezarowcow ktory pomoze i pokaze jak prawidlowo pizgac zelastwem. Przysiady ciagi wiosla itd.

Na
  • Odpowiedz
Ale weź olej trenerów.

@OttoVonAnus:
@sasik520:
Trenowałem od lat, a urosłem dopiero jak wziąłem trenera. Młodego chłopaka, bez uprawnień, tylko przekazywał co sam umiał.
Więc polecam wziąć trenera. Tylko patrz czy jest koksem, czy zwykłym leszczem zatrudnionym przez siłkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OttoVonAnus: @Makak87: dzięki za rady, ale chyba się nie rozumiemy. Ja nie mam zamiaru zostać kulturystą ani nawet zbliżyć się do wyrobienia jakichś mięśni XD Więc żadnych supli ani specjalistycznych diet (podkreślenie nieprzypadkowe, nie żrę jakoś bardzo źle, chyba tylko dzięki temu jeszcze nie wyglądam jak spaślak). Chodzi mi o "poprawę" kondycji, chociaż raczej przez siedzący tryb życia i ogólną niechęć do wysiłku fizycznego, powinienem używać mówić o tworzeniu od
  • Odpowiedz
@sasik520:
W takim wypadku..... jak najbardziej. Mega propsy za dzwigniecie dupy. Ktos lokalny moze poleci jakis bootcamp.

Co nie zwalnia Cie mirku z riserczu. O diecie i odzywienia nerduj w necie motzno. O makrosach, liczeniu kcal, redukcjach, ketozach, carb loadingach itd. W tym temacie mozesz wygrac wiecej niz treningiem. Tutaj wszelkiego rodzaju kujony, przegrywy, ciche pracusie maja wbrew pozorom spory handicap w porownaniu do usportowionego debila ktory nie potrafi policzyc zarcia
  • Odpowiedz
@sasik520: Weź sobie ogarnij jakiś push and pull na start i będzie git. Jak Ci się spodoba, to powtórz pytanie. Wrzucam Ci plan.

Tydzień 1

Wt:Pull

Cz:Push

Sob.:Pull


Tydzień 2

Wt.Push

Czw:Pull

Sob:Push



Trening push:

- Przysiad ze sztangą na karku 4×10 – 12

- Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 3×10 – 8

- wyciskanie sztangą na ławce skośnej w dół 2×10 – 12

- wyciskanie hantli siedząc (barki)3×10-8

- wyciskanie
  • Odpowiedz
Tutaj wszelkiego rodzaju kujony, przegrywy, ciche pracusie maja wbrew pozorom spory handicap w porownaniu do usportowionego debila ktory nie potrafi policzyc zarcia na wadze. Wiedza, podstawy matematyki,systematycznosc, konsekwencja. Sport dla nerdow.


@Makak87: uwielbiam takie projekcje i zakłamywanie rzeczywistości
  • Odpowiedz
@sasik520 ja mając zdrowe doświadczenie na siłce itp na początek poszedłem na grupowe zajęcia (w moim przypadku fitness academy). Zazwyczaj jak powiesz, że jesteś pierwszy raz, to spokojnie dostaniesz wskazówki co i jak a nie wydrenuje to z Ciebie kasy.
  • Odpowiedz
@sasik520: Jaki masz budżet? Bo ja aktualnie od trzech lat latam z trenerem personalnym i w sumie sobie chwalę - widzę progres :).

Nie słuchaj ludzi którzy piszą ‚a na chooj trener’ - trener jest od tego abyś sobie nie zrobił krzywdy. Jak idziesz pierwszy raz to raczej pierwsze treningi będą w formie reanimacji Twojego ciała.
  • Odpowiedz
@KetevaN: a jak takie grupowe zajęcia wyglądają? Trzeba dołączyć w konkretnym momencie, czy można kiedykolwiek?

@Bratkello: reanimacja pasuje doskonale :) A budżet jak budżet. Mam tylko bardzo podstawowe potrzeby, więc najchętniej zapłacilbym jak za podstawowe potrzeby, a nie profesjonalne, ale ceny z tego co widzę wszędzie są ok. 100 zł za godzinę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sasik520 kiedykolwiek, zależnie na co pójdziesz. W tym momencie chyba może być trochę biedniej jeśli chodzi o różnorodność (ja chodziłem przed pandemią) ale każdy typ zajęć jest opisany (do kogo kierowany itp).
Mnie ogólnie rozwinęły dobrze zajęcia markowane jako cross/przygotowanie do survival race etc. - oderwały najciekawsza różnorodność zajęć i target był typowo ogólnorozwojowy.
  • Odpowiedz
@qazplm ja zaczynałem właśnie od tego typu zajęć , nawet nazwa się zgadza. Przyszedłem u poprostu powiedziałem do prowadzącego że jestem pierwszy raz. Spokojnie pokażą co i jak :)
  • Odpowiedz