Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Sieciowe Mirki. Czy ktoś z Was ogarniał temat konfiguracji systemu WiFi opartego na Extreme Wing, dawnej nazywało się to Zebra.
Rozwiązanie wydaje się być mocno zaawansowane ale brakuje mi podstaw. Ktoś? Coś?
Ma być prosta sieć z kilkunastu AP a jeden z nich ma być kontrolerem.
#siecikomputerowe #wifi #sieci #extreme
  • 11
@Gooma: anteny wbudowane czy zewnętrzne?
Sama konsola zarządzania tym jest mocno przestarzała. Oparta na Flashu.
Miałem u 2 klientów z zewnętrznymi antenami. Nigdy więcej. Cały czas jakieś problemy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TenNorbert: wbudowane, kilkanaście sztuk AP-7612. Interfejs faktycznie na Flashu ale za pomocą programu Extreme Wing Manager można dalej obsługiwać. Zainstalowałem najnowsze firmware.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TenNorbert: problem mam taki, że nie potrafię ich zmusić do nadawania sieci w trybie z kontrolerem. Jako pojedyncze AP działają ok, natomiast nie nadają ssida w trybie kontrolera dziwne, muszę się w to wgryźć
@Gooma: nie ja konfigurowalne ale z tego co pamietam.
Tylko kontroler ma adres IP, ewentualnie zapasowy adres IP dla zapasowego kontrolera. Reszta AP jest przezroczysta.

Niestety więcej nie pomogę.
@Gooma:
Z pamięci via CLI (analogicznie można na web panelu wyklikać):
Każdego APka adresujesz IP, najlepiej w jednej adresacji i VLANie jeżeli są.
Wybierasz jednego i konfigurujesz RF domain

rf-domain default, lub nowa nazwa)
w nim:

timezone Europe/Warsaw
country-code pl
WLAN, profil konfiguracyjny dla typu APków (może być default lub jakiś utworzony)

profile ap7612
Ustawiasz w tym profilu fizyczny interfejs sieciowy ge1 (głównie czy trunk czy access), interfejs vlan (dobrze jak
@korni007: To jest wynalazek (jeszcze za Motoroli) co jako pierwszy (tak myślę) miał Roaming WiFi :) ze skróconą renegocjacją połączenia i bez zrywania sesji.
Wypas rozwiązanie ale drogie.
Oferuje różne bajery, np. dostosowanie siły sygnału sąsiednich AP, na różnych kanałach.
Eliminację dziur zasięgu jak jakiś AP wypadnie z domeny.
WIPS
Nawet obsługę beaconów Bluetooth ja ma się odpowiednie APki.
To wszystko było zanim obecna konkurencja to posiadła.
Teraz w zasadzie i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pinczerus: dziękuję, Twoje rady też pomogły ale przyczyną tego #!$%@? działania okazały się być switche,notabene Extreme. Po resecie i update wszystko działa. Sam system wifi oceniam dosyć wysoko bo działa całkiem nieźle, roaming działa, radyjka dosyć mocne. Ale bym to zaorał i postawił UniFi bo dużo latwi3jsze6w konfiguracji.