Wpis z mikrobloga

#tinder #scam #scamcoin #badoo #chiny #fraud #cryptoshekel #cryptocurency

Jest to mój pierwszy wpis tutaj, więc proszę o wyrozumiałość.
Piszę posta i specjalnie założyłem konto, żeby was ostrzec.
(Miało być #anonimowemirkowyznania ale nie byłem pewny czy ktoś by mi je zaakceptował)

tl;dr Jeśli laska z Azji proponuje Ci kupno kryptowalut, wiedz, że to scam.

Sprawowało mnie z Chinką na początku maja na #baddo na samej apce popisaliśmy chwilę, następnie rozmowa przeszła na What'sapp.
Typowy small talk, pisała że jest z Hongkongu i że do Polski przyjedzie w przyszłym miesiącu w celach biznesowych.
Przez tydzień sporo pisaliśmy o tym co kto robi w wolnym czasie, wysyłała mi sporo zdjęć, krótkich filmików czy nagrań głosowych - typowe.
Wszystko po to żeby wzbudzić zaufanie.

Pisaliśmy też o seksie, o tym że ona marzy o tym żeby ojcem jej dziecka był Europejczyk.
Mieliśmy się poznać w czerwcu osobiście jak przyleci i zadecydować czy będziemy rozwijać tą znajomość czy zostaniemy "znajomymi".
Laska pisała więcej niż przeciętna dziewczyna na #tinder i sama często inicjowała rozmowę.
Wszystko brzmi legit prawda?
(Moja czujność też byłą osłabiona, ponieważ równo rok temu poznałem Białorusinkę na Badoo z którą pisałem przez jakieś 4 miesiąc, przyjechała tutaj na studia i spędziliśmy ze sobą wspaniałe 7 miesięcy. Myślałem, że znów podobnego mi się przytrafi , ale to osobna historia o #zwiazki)

Po tygodniu czasu napisała, że inwestuje w kryptowaluty i żebym ja też spróbował.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dostałem pełne instrukcje co i jak instalować i jak przelewać hajsy.
"Kup 100$ na #binance następnie przelej do specjalnej aplikacji Clinic i kup krypto MEDC, wyślij mi screen kiedy się uda"
Kupiłem 100$ i przelałem.

Nasza znajomość rozwijała się, dużo pisaliśmy o wszystkim, o tym jak będzie wyglądać nasze pierwsze spotkanie, o tym że zabierze mnie do HongKongu, o rodzinie, próbowała robić wrażenie, że troszczy się o mnie.

Temat krypto powrócił.
"Hej widzisz wzrosty w aplikacji? Myślę że warto żebyś zainwestował więcej."
Ja zaślepiony emocjami i wizją, życia z Chinką znów przelałem tam pieniądze...

Zacząłem szukać i czytać trochę wiecej na temat krypto i trafiłem na posta na reddeit, że jest taki popularny scam z azji i opsiane jak wyłudzają pieniądze.
Praktycznie wszystko się zgadzało z tym co mnie spotkało.
Potem jeszcze obejrzałem filmiki na Youtube o podobnych wyłudzeniach.

Straciłem 3000$ to trochę mniej niż dwie moje wypłaty łącznie.
Proszę darujcie sobie komentarze, że jestem debilem i że mi się należało.
Wystarczający wstyd czuje, gdy patrzę w lustro.

Pogodziłem się, że kasa już jest nie do odzyskania.
Chyba że macie jakieś porady?
Możecie pisać na priv. Miło mi będzie, bo czuje się "gunwo" przez tą całą sytuację.
Oczywiście scam został zgłoszony.
Oto witryna:
https://clinic.xunta.ink/dist/#/

A to opisana Chinka:
Vixqaz - #tinder #scam #scamcoin #badoo #chiny #fraud #cryptoshekel #cryptocurency 
...

źródło: comment_1622894342xEHQhb2JbkVlruJW3oHG4H.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pralko-suszarka: No właśnie się przekonałem po szkodzie, że to jest popularne od jakiś 2 lat, największe boom, było przez okres pierwszych lockdown'ów. No tak za głupotę się płaci. Niestety przez ostatnio rok nie czytałem zbyt intensywnie wykopu a tutaj też o tym było mówione.
Rozumiem, że większość ma bekę tutaj ze mnie i kwitują jedynie filozofią "XD".
Mi teraz nie jest do śmiechu.
Na drugą cześć Twojego pytania odpowiem, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Vixqaz: jak nie bait to kupiłeś lekcje życia za $3000 no i trudno. miej nauczke i nie gniewaj się na siebie za bardzo. a ludzi co kupują garnki i płacą za przesyłkę na olx nie ubywa
  • Odpowiedz
@EmcePomidor: Nie, to nie jest bait. Z jednej strony chciałem przestrzec innych, a z drugiej wyrzucić to z siebie.
Tak masz rację, z olx też znajoma miała ostatnio próbę phishingu.
  • Odpowiedz
@pierogu: Mam sporo jej zdjęć, bez makijażu, z łózka etc. Mam też filmik. No akurat takie tutaj wrzuciłem. To oczywiste, że za kulisowo sterują tym jacyś faceci, albo jej facet. No ale w to, że to była kobieta raczej nie wątpię.
  • Odpowiedz
Piszę posta i specjalnie założyłem konto, żeby was ostrzec.

tl;dr Jeśli laska z Azji proponuje Ci kupno kryptowalut, wiedz, że to scam.


@Vixqaz: Piszę to specjalnie by cię ostrzec. Jeżeli pada deszcz i nie weźmiesz parasola to zmokniesz.
  • Odpowiedz
@Vixqaz: wy się śmiejecie a tak właśnie działa a raczej nie działa mózg faceta, który nie ma jak spuścić z kija
elitom na tym zależy żebyście nie ruchali a właśnie dawali się ruchać
myślicie, że po co była rewolucja seksualna? XD
na gojach trzeba zarabiać
  • Odpowiedz
@Vixqaz: Byku po pierwszej stowce byles dla niej inwestycja dlugoterminowa....
Zlapales haczyk i Cie ciagla, a troche to trwalo.
Wiekszosc smiejacych sie z Ciebie wykopkow, by dala sietak zrobic w owiele krotszym czasie niz Ty. (ale wiekszosc z nich nigdy sie tak nie zrobi, bo nie ma z czego zainwestowac)
Takze stalo sie co sie stalo. Masz nauczke na przyszlosc.

Uwierz mi. Ty straciles 3k$. I to jest #!$%@?.
Sa
  • Odpowiedz
@kamolek: Dzięki ziomuś za słowa wsparcia. Tak parę miesięcy oszczędzania i to nadrobię, także luz. Też czytałem w necie na jakie kwoty niektórzy dali się naciągnąć.
Trzymaj się w UK, pozdro.
  • Odpowiedz
@Vixqaz: Nie tak dawno temu mnie sparowało z jakąś laską i jak to mam w standardzie, chciałem się spotkać jak najszybciej bo nie przepadam za pisaniem, wolę się napić czy piwa czy kawy czy cokolwiek. Generalnie po około dniu już pisaliśmy raczej i seksach i w końcu trza było się zobaczyć. Laska miała tu być na kontrakcie i mieszkać na Airbnb, jak narazie spoko. W zasadzie juz miałem adres (okolice)
  • Odpowiedz