Wpis z mikrobloga

#szpital #koronawirus #leki #zdrowie

Witam,
Miałem po wyrwaniu zęba jeść antybiotyk 5 dni, co 12h. Do tego lek Nimesil (przeciwbakteryjny, przeciwbólowy, przeciwzapalny) przez 14dni. Brałem 3 dni i mając okazję do celebracji, odstawiłem 4 dnia te leki na jeden dzien i wypiłem kilka piwek. Czy powinienem następnego dnia wracać do kuracji czy już odpuścić? Dodam, że ogólnie jestem zdrowy, rana po wyrwaniu goi się bardzo dobrze i od początku ani razu nawet nie bolała.

Pozdrawiam
  • 18
@xoxorhino: git, u mnie też na szczęście ładnie się goi. Chociaż nie ukrywam pierwsze dwa dni dziwnie na maxa + obnoszenie się z tym miejscem jak z jajkiem było mega męczące :D

w takim razie gitara, nie będę łykać tych leków jak nie muszę. Bardzo dobrze
@xoxorhino: o nieeeee aż mnie zabolało na myśl o tej klusce, która na początku tam się robi z krwi... nie wiem jak tak mogłeś ale dzięki, chociaż wiem że nie muszę się tak z tym cackać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wojtas_elo: O żesz kurde, Nimesil miałeś jeść po ekstrakcji zęba przez 2 tygodnie? WTF?
Przecież to jest lek stosowany w najcięższych przypadkach gdzie nie pomagają zwykłe mocne leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, a do tego ma całą listę różnych skutków ubocznych. To jak strzelanie z armaty do muchy. Czytałeś uważnie ulotkę tego specyfiku? Jeśli sie goi wszystko dobrze i nie boli to po co w ogóle to zażywałeś, zażywasz? Bo lekarz dał
Przecież to jest lek stosowany w najcięższych przypadkach gdzie nie pomagają zwykłe mocne leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, a do tego ma całą listę różnych skutków ubocznych.


@Squatlifter: przeciez to nlpz
@Strahl: Formalnie tak, ale nie każdy lek ma w ulotce taki wstęp:
Nimesil - wskazania
Nimesilu nie stosuje się zwykle jako lek przeciwgorączkowy, a przeciwbólowy w stanach ostrych i bolesnym miesiączkowaniu. Jest tak ponieważ charakteryzuje się szeregiem skutków ubocznych. Nigdy nie powinien być również wybierany jako pierwszy lek. Zażywanie Nimesilu należy skonsultować z lekarzem.
https://www.medonet.pl/leki-od-a-do-z/bol,nimesil--ulotka----dawkowanie-i-skutki-uboczne-leku,artykul,1704463.html?utm_source=duckduckgo.com_viasg_medonet&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs
@Squatlifter: Blabla, nie formalnie tak, tylko po prostu tak. Przeciwwskazanie jest w długoterminowym stosowaniu bo jest hepatotoksyczny, poza tym, lek jak lek z podobnym spektrum dzialan niepozadanych jak wszystkie inne nlpzty.
@Squatlifter: dokładnie tak, nie chcę podważać kompetencji ale z drugiej strony też sam myślę stąd mój post i decyzja o niekontynuowaniu brania tych specyfików. Mam dużą ranę i może dentysta bal się, że będzie się to babrać czy coś ale jestem świeżo po higienizacji, dbam o to miejsce i stwarzam dogodne warunki do gojenia stąd chyba te leki są niepotrzebne, a brać na wszelki wypadek to bez sensu dla mnie.

Nimesil