Wpis z mikrobloga

Łatwo jest się uzależnić od alkoholu? Bo ja piłem teraz z pół roku nie no może rok nieregularne pod rząd średnio co tydzień a może średnio to co dwa tygodnie tak raz na tydzień to piwko to dwa to 6 to pół litra i czuję że mnie ciągnie do chlania że mam lepszy humor i świat ogólnie jest bardziej heepi co myślicie czy po tak krótkim okresie można się trochę uzależnić?

#pijzwykopem #alkoholizm #narkotykizawszespoko #pytanie #przegryw
  • 25
To w sumie zależy kto jaką ma głowę no tak jak piszesz ja niby mógłbym od razu nie pić no ale raz na tydzień chyba wolno? Hehhe sam nie wiem czy mi to nie szkodzi


@LonNon: kwestia charakteru, jeżeli masz na tyle silną wolę i wiesz że możesz przestać w każdej chwili to yolo (każdy alkus sobie wmawia że od jutra może nie pić XDDD) ja tam akurat lubię alko i
@LonNon: Trochę jak @Malvo napisał. Ja też po alkoholu się średnio czuję i nigdy jakoś mnie tak do niego nie ciągnęło tak jak ty piszesz. Ale marihuanen to już u mnie inna bajka. Mam po tym tak jak Ty po alkoholu: bardziej heepi, bardziej kolorowo. I mogę z pełną świadomością powiedzieć, że jestem od niej uzależniony.

@LonNon: wszystko to kwestia znalezienia swojej dawki i ulubionego płynu ( ͡° ͜ʖ ͡°) takie chamskie picie co popadnie aby sponiewierało to jest coś czego sobie nie wyobrażam i jak by miało dojść do sytuacji że miałbym pić to co nie lubię to wolałbym nie pić wcale. Kufowe były dobre kiedyś (jak na piwo w tym budżecie oczwiście) ale jakość podupadła, kwestia gustu. Tak jak tobie może
@LonNon No jak pijesz tylko żeby się #!$%@?ć to ja bym uważał:D ja stwierdziłem że mi to nie służy po tym jak mnie służby zawiozły na psychiatryk półtora roku temu i już nie pije rok i 5 miesiecy
@LonNon: Jeśli chodzi o szybkość uzależnienia, to nie jest łatwo (zajmie Ci to trochę czasu). Natomiast bardzo łatwo racjonalizować picie i to sprawia, że uzależnić się jest bardzo łatwo. Zwyczajnie nie podejrzewasz, że jesteś uzależniony, lub nawet jeśli podejrzewasz, to przecież nie jesteś uzależniony, bo pijesz tylko w weekend i tylko piwo, alkoholicy to menele co leżą pod ławką, a Ty masz mieszkanie/dom studia/pracę etc. Dlatego pierwszą rzeczą na AA jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LonNon: mój ex też mówił, że nie jest alkoholikiem, że może nie pić tak często, ale nie chce. Nawet moje odejście nic nie zmieniło. Nie umie. Nie może nie pić. Każdy alkoholik sobie gada, że "a jak nie będę chciał to nie będę pił" po czym i tak pije. Sprawdź samego siebie. Powiedz sobie "nie piję do września" i zobacz czy rzeczywiście się nie napijesz mimo pokus, a lato to spora