Wpis z mikrobloga

Wiecie, że nie ma instynktu macierzyńskiego (wg feministek)?
Spierać się nie będę, ale w takim razie ponosimy konsekwencje tego, czyli ....
parytet przy rozwodach i minimum 40% dzieci idzie pod główną opiekę do męża ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PS
już we wstępie zaczyna się od kłamstwa, czyli twierdzenia, że oksytocyna u faceta pojawia się prawie natychmiast jak zobaczy dziecko, a u kobiety potrzeba długiego porodu. Więc facet nawet bardziej powinien się opiekować dzieckiem XD
Ręce opadają.

#dzieci #rodzice #4konserwy
  • 13
@text: nie ma instynktu. Dlatego instynktownie dbalalm o siebie w ciąży, żeby zapewnić wszystko co potrzebne dla rozwijającego się dziecka. Dlatego instynktownie uspokajały mnie i cieszyły ruchy dziecka, które odczuwałam. Dlatego instynktownie starałam się przeć jak najlepiej, żeby poród szybko się skończył, bo bałam się o stan dziecka. Dlatego instynktownie pierwsze o co zapytałam, po tym jak dziecko opuściło moje łono - co z dzieckiem? Dlatego instynktownie nie odpoczęłam po porodzie
zweryfikuj najpierw informacje zanim je wyśmiejesz XD taki wygląd wasz

@jestepianke:
Ty chyba nawet nie rozumiesz, do czego piję prawda?
Po pierwsze nie czepiam się tego czy jest lub nie instynkt macierzyński. Natomiast uważam, że istnieje instynkt rodzicielski.
Natomiast czepiam się tego, że głównym powodem tego, że 90% dzieci przy rozwodach kiedyś dostawały kobiewty (teraz się to powoli zmienia, choćby przez naprzemienną), było to, że SAME kobiety powoływały sie na instynkt
Natomiast czepiam się tego, że głównym powodem tego, że 90% dzieci przy rozwodach kiedyś dostawały kobiewty (teraz się to powoli zmienia, choćby przez naprzemienną), było to, że SAME kobiety powoływały sie na instynkt macierzyński


@text: Ale to autorka filmu się powoływała kiedykolwiek na instynkt macierzyński, czy ktoś inny? Ile osób tyle poglądów. Nie rób fikołka i nie przypisuj grupie poglądów jednostki, vice versa
Ile osób tyle poglądów. Nie rób fikołka i nie przypisuj grupie poglądów jednostki, vice versa

@PyszneBuleczki:
Do czego zmierzasz? Uważasz że jest IM? Uważasz, że nadal powinno być tak, żę kobiety z automatu dostają dzieci? Czy po prostu wdajesz się w dyskusję, by rzucić jakąś "mądrość"? Tylko #!$%@? wie po co, i #!$%@? wie, do czego zmierz?
Przecież ja nie mówię, że ona się powołuje! #!$%@? jak zabieracie się za dyskusję,
@text: w jaki sposób chcesz dawać 40% dzieci ojcom, jeśli nawet tyle nie składa wniosku o opiekę? Tak, zdarzają się niesprawiedliwe potraktowania, ale gdy chcemy rozwiązać problem trzeba do niego podejść uczciwe. A uczciwe podejście jest takie że większość ojców nie chce opieki nad dzieckiem. Wniosek o samodzielną opiekę składa tylko 10%. Zaś 60% dzieci jest w opiece naprzemiennej, i to jest raczej wersja domyślna o ile nie będzie nawiedzonej sędzi.
w jaki sposób chcesz dawać 40% dzieci ojcom, jeśli nawet tyle nie składa wniosku o opiekę?

@Faraluch:
W taki sposób, że jeżeli składa 30%, to KAŻDY dostaje z automatu, by jak najbliżej spełnić te 40%. Nic na siłę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A uczciwe podejście jest takie że większość ojców nie chce opieki nad dzieckiem.

@Faraluch:
Skoro większość nie chce, to dlaczego robi się drogę przez
Zaś 60% dzieci jest w opiece naprzemiennej, i to jest raczej wersja domyślna o ile nie będzie nawiedzonej sędzi

@Faraluch:
Coś #!$%@? kręcisz:
Jak wynika z ostatniej III Edycji Statystyki Sądowej obejmującej lata 2011 – 2017, w ponad 60 % orzeczeń dotyczących rozwodów Sąd powierzył opiekę wraz z ustaleniem miejsca pobytu dziecka – matce.
Powierzenie opieki wraz z ustaleniem miejsca pobytu dziecka przy ojcu nastąpiło jedynie w około 5% spraw.
Stosunek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@text: ja kiedyś czytałam wyniki badań, że faktycznie tak jest - jeśli mężczyzna zajmuje się dzieckiem jako główny opiekun to zaczyna wytwarzać takie same hormony przywiązania jak matka. Czyli instynkt macierzyński nie istnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)