Wpis z mikrobloga

@xxii: panowie, podnoszenie rozdzielczości czy po chamsku czy przez niby-AI nie ma sensu, skoro to wygląda jak kupa

(ale ciekawe czy wykop się wywali na ryj jak mu damy obrazek np. 1000K do zrobienia z tego miniaturki ( ͡° ͜ʖ ͡°))
(ale ciekawe czy wykop się wywali na ryj jak mu damy obrazek np. 1000K do zrobienia z tego miniaturki ( ͡° ͜ʖ ͡°))


@dzek: no właśnie wrzuciłem bardzo duży, niby wypok nie rzuca błędem, ale coś się obrazek nie pokazał. Chyba jednak 21370px (na krótszym boku) się nie mieści w serwerowni... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@xxii: paskudne

@WielkiElektronig: najlepiej zwyczajnie odrysować w jakimś programie co wygładza linie rysowania. Tutaj zwykła kreska od myszki, bez tonacji koloru.

Dla najlepszego efektu przydałby się tablet graficzny + zmysł graficzny, co by kolorami obrazek poprawić.

Wypadałoby też poprawić poszarpane krawędzie (od wielokrotnego przerywania linii i łączenia ich - ale nie chce mi się tego dalej robić - i tak straciłem 10 minut już na to ( ͡° ͜
dzek - @xxii: paskudne

@WielkiElektronig: najlepiej zwyczajnie odrysować w jakimś ...

źródło: comment_1622625827GnnLruJFcFWil2N3AKOeDd.jpg

Pobierz
@WielkiElektronig: od biedy jeszcze automatyczna zamiana rastra na wektor i potem ręczne poprawianie kształtów - ale imo więcej pracy niż to warte, za to byłoby ok gdybyś chciał z obrazka 320x240 zrobić plakat na ścianę budynku - żeby po prostu wyglądało na ostre kształty, a nie rozmazane plamy, ale z bliska już tak sobie bez ręcznej ingerencji

(zaważ, że miniaturka wygląda spoko, ale na powiększeniu już meh)
dzek - @WielkiElektronig: od biedy jeszcze automatyczna zamiana rastra na wektor i po...

źródło: comment_1622626525D740KQ2NuOdjuvGCgk74CJ.jpg

Pobierz
@dzek: zgadza się, że to wygląda tandetnie i pewnie jeszcze minie kilka lat zanim programy AI będą powiększać grafiki lepiej niż człowiek, ale są przydatne np. do powiększenia zdjęcia tak, aby pasowało na tapetę w telefonie.
np. https://i.imgur.com/ykUD6VI.png - ustawione na tapetę w telefonie wygląda słabo, a to https://i.imgur.com/Dxgp01o.jpg już lepiej (i tak widać w jaki sposób było powiększane, ale jak komuś zależy i umie to ręcznie to poprawi)
xxii - @dzek: zgadza się, że to wygląda tandetnie i pewnie jeszcze minie kilka lat za...

źródło: comment_1622627481CVRkN1XzWzEGBaEE5etzjt.jpg

Pobierz