Wpis z mikrobloga

Myślę, że w tym roku hitem będą przykrótkie bluzeczki odsłaniające brzuch - szczególnie w połączeniu ze spodniami z wysokim stanem. Właściwie to już prawie są hitem, bo od kilku tygodni, gdy jadę do pracy komunikacją miejską, codziennie widzę co najmniej 2-3 juleczki tak ubrane. A wcale nie jest aż tak bardzo ciepło (temperatury w okolicach 15-20 stopni). Myślę, że prawdziwa eksplozja nastąpi, gdy przyjdą upały, czyli pewnie w połowie czerwca.

Zastanawia mnie, jak taka moda się rozpowszechnia. Jakaś influencerka (typu Natsu albo Wersow) pokazała się w takim stroju na instagramie/tiktoku/youtubie i małolaty naśladują? A może tego typu bluzeczki pojawiły się w ofercie jakiejś sieciówki? (tak właśnie było np. z koszulkami FRIENDS)

Jeszcze taka mała refleksja na koniec: nadal trwająca moda na workowate ciuchy nie ma uzasadnienia biologicznego, bo maskuje sylwetkę przed wzrokiem płci przeciwnej, ale wchodząca powoli moda na odsłonięte brzuchy ma uzasadnienie biologiczne: julki chcą się pochwalić przed oskarkami swoimi płaskimi brzuchami, czyli pośrednio zdrowiem i płodnością.

#streetwear #moda #modadamska #streetwear #logikarozowychpaskow #rozowepaski
wyjzprz2 - Myślę, że w tym roku hitem będą przykrótkie bluzeczki odsłaniające brzuch ...

źródło: comment_1622575422iElMPFblYH9TysMe8vsX28.jpg

Pobierz
  • 18
@kierowcaautobusuofficial: faktycznie. Jak mam chęć się #!$%@?ć to idę na ciuchy i obserwuję zachowanie innych bab. Humor zrobiony. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co nie zmienia faktu, że teraz jest wielki szał na tego Sheina i dziewczyny kupują całe sterty ubrań bo wielki wybór i tanio.
@wyjzprz2: Wydaje mi się, że zasadniczy głos i oddziaływanie na taką modę mają sieciówki, szczególnie te, które są dedykowane młodszym dziewczynom, jak Zara, Stradivarius czy Bershka. Ponad to, są to sieciówki bardzo... blogerskie, wybierane przez te wszystkie blogerki które zajmują się modą, pokazują haule zakupowe, mierzą te ubrania w sklepach, pokazują zdjęcia w tych ubraniach na IG, nagrywają filmy na YT. Skoro nastolatki widzą takie stylizacje na manekinach w sklepie, na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wyjzprz2: spóźniłeś się trochę, bo już od 2 lat się tak nosi. Ubranie workowatych bluz ma na celu pokazanie nóg, do tego zawsze są wkładane w spodnie albo układane w celu pokazania zaokrąglonego biodra. Ubranie nie musi mieć żadnego uzasadnienia biologicznego, bo wam i tak obojętnie xd cokolwiek by się nie ubrało jak kobieta ma ładne rysy to i tak będzie atrakcyjna, albo was zaciekawi co ma pod spodem.