Wpis z mikrobloga

Romans, thriller, komedia, akcja - k-dramy rządzą się swoimi prawami. Wyświechtane schematy i motywy powtarzające się w całym gatunku bawią równie mocno, co denerwują. Jednocześnie są też tym, co po cichu tak kochamy w k-dramach.

#kdramy #seriale #korea

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z koreańskimi serialami, warto dowiedzieć się, co Cię czeka. A jeśli już dawno zdarzyło Ci się wsiąknąć w tematykę, znasz to wszystko doskonale. Tak czy inaczej, zapraszam na przegląd najczęstszych klisz i motywów znanych z k-dram! /Gaya

Koreański lifestyle: najczęstsze motywy w k-dramach

#seriale #seriale #kdrama #korea
szogu3 - Romans, thriller, komedia, akcja - k-dramy rządzą się swoimi prawami. Wyświe...

źródło: comment_1622572787837j8TauAXp1ZHblMh5b2k.jpg

Pobierz
  • 16
@szogu3:
Fajny tekst :)

Koreański serial często poznasz po tym, że niezależnie od gatunku w końcu i tak pojawi się romans.

Ha po jakichś 2 dekadach i setkach obejrzanych tytułów trafiłam chyba tylko na 3 bez romansu! Strangers from hell, Hot Stove League i Psychopath diary :P

Jeśli chodzi o product placement to the King: Eternal monarch jest chyba najlepszym przykładem jak tego nie robić xD W jednym odcinku chyba wcisnęli
@darjahn: Voice nie ma romansu, ale w drugim sezonie widzowie sami sobie zaczęli dorabiać teorie i wymuszać na scenarzyście :D To samo się dzieje teraz w przypadku Dark Hole (ten sam scenarzysta co Strangers from Hell XD)
i Bad Guys nie ma romansu, także kilka ich się znajdzie :D

ale i w SfH Lee Dong Wook ciągle nazywał Si Wana "Honey" :D
@Gaya_Deguchi: the Voice porzuciłam bo na samym początku laska nakierowała na źródło dźwieku nasł#!$%@?ąc stukania rur przez telefon. To było za dużo dla mnie xD Dark hole dopiero zaczęłam i jestem po 2 odcinkach :)

OOo znalazłam ten odcinek ale przed tą sceną chyba jeszcze walnęli reklamę kawy xD
To było za dużo dla mnie xD


@darjahn: noo XD póki nie nauczyłam się nazwiska postać nazywałam ją Pani Nietoperz XD durne to jest, ale pan morderca jest warty oglądania, uwierz :D

zaczęłam oglądać pierwsz link i jak kurier postawił zamówienie "logiem do kamery" to pizłam śmiechem XD
i nawet wspomniany Lee Min Ho jest XD
@Gaya_Deguchi: O pamiętam jak wszyscy się tym jarali i się czułam jak jakiś hejter z kosmosu :P W sumie on (delikatnie mówiąc) jest średnim aktorem z dobrym wyglądem i tyle. Chyba już nawet nie próbuje sił w niczym innym i każda jego rola jest podoba. Raczej go nie unikam, bo trochę odkupił mi się w Personal Taste, ale to głównie zasługa Son Ye-jin i tego uroczego domku :)
@darjahn: czy to oznacza, że znalazłam właśnie kogoś kto ogląda k-dramy a nie podobał mu się City Hunter i nie szaleje za Lee Min Ho?! O_O
XD

Chłopak aktorem jest zerowym, ale jest/był ładny. Są dużo ładniejsi i zdolniejsi od niego a on? No cóż, po CH nazywam go Rurkiem (przez spodnie, które tam nosił), i on z tego co widzę to wszędzie gra Rurka XD
@Gaya_Deguchi: Może mamy podobny gust? :o Kogo lubię z takich popularnych.. hm Lee Jong-suk (ten to ma nosa do fajnych dram!) i Lee Byung-hun (chociaż trochę się już starzeje), no i Lee Dong-Wook! Ah i jeszcze Lee Seon-gyun bo świetny głos :)
@darjahn: ja to głównie OCN oglądam, morderstwa, krew, flaki i tak dalej :D

Lee Jong-suk - nope, nie mogę na niego patrzeć, Doktora Strangera wyłączyłam po 2 odcinku :D

Byung wiadomo - klasa, fenomenalny aktor,
Lee Dong Wook - uwielbiam jego Żniwiarza, ale to co wyrabiał w SfH to <3, ta blada gęba, czarne kudły i wyciągnięta ciemna bluza <3

osobiście lubię: Kim Jae Wook, Kang Ha Neul, Lee Joon-Hyuk teraz
@Gaya_Deguchi: DS też porzuciłam ale I Can Hear Your Voice, W -Two Worlds i Romance Is a Bonus Book mi się podobały. Kim Jae Wook w starszych produkcjach podobał mi się bardziej ostatnio oglądałam the Guest i Her Private Life i w obu średnio zagrał. Pełna zgoda z Kang Ha Neul!! Śledzę całą ekipę z Misaeng świetni aktorzy :)
Nie rozumiem czemu Lee Joon-Hyuk podpadł w międzyczasie miał fajne role np.