Wpis z mikrobloga

@haudujudu_: jest wyciszone auto, wziąłem najwyższy możliwy pakiet za 10k obejmujący między innymi dwa lub trzy rodzaje materiałów wygłuszających (zależnie od miejsca montażu), wygłuszanie dachu, cały środek (wyjęte praktycznie wszystko do gołej blachy), komora silnika, nadkola oczywiście, maska, klapa bagażnika... ogólnie chyba wszystko. Poniżej wrzucam screena z wyników pomiaru sonometrem przed i po.

Całkiem po lewej mamy opis głównych źródeł hałasu przy danych prędkościach, skrótowo, czyli: S (silnik), N (nadkola), strzałka (opory powietrza), S (sumarycznie wszystko). Potem jest pomiar przed wyciszaniem i potem pomiar po wyciszaniu, ta sama trasa, te same warunki atmosferyczne, ta sama prędkość. Strzałki oznaczają że np. tyle co teraz jest przy 160km/h wcześniej było przy ~100km/h. Największa różnica jest właśnie przy 100-120km/h, powyżej jest już i tak bardzo głośno ale wynika to już z samej budowy auta bo szumi i gwiżdże przy uszczelkach i lusterkach, a z tym się już nic nie da zrobić. Największym zaskoczeniem była, o dziwo, poprawa jakości audio, to chyba zrobiło na mnie największe wrażenie wbrew pozorom :) Oprócz tego przyjemniej "akustycznie" pracuje zawieszenie, bardziej miękko, dużo mniej stuków dochodzi do środka. Z minusów to niestety rzeczy ktorych nie było wcześniej słychać, teraz już słychać - brzęczenie luźnych przycisków na kostce (przycisk od kontroli trakcji ma straszne luzy u mnie i mega brzęczy np. na tarce), jakieś tam skrzypienie schowka, skrzypienie fotela, podszybia itp. wcześniej po prostu było na tyle głośno, że to się zlewało, teraz wyraźnie to słychać i to drażni ale to jest chyba niekończąca się walka.

Czy warto? Jeśli ktoś ma kasę to na pewno ale na pewno nie można się też nastawiać, że przy prędkościach autostradowych będzie cicho bo nie jest cicho, nadal to nie jest premium i nigdy nie będzie bo szyby są za cienkie, uszczelki niedokładne itp itd. Na pewno warto zrobić przynajmniej nadkola bo to zrobiło największą różnicę moim zdaniem, a cenowo wychodzi chyba nawet najkorzystniej (jeśli dobrze
M.....H - @haudujudu_: jest wyciszone auto, wziąłem najwyższy możliwy pakiet za 10k o...

źródło: comment_1634114054IQWMnabtvB7Gle256QPAZx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Mu_H: O! Dzięki za obszerną odpowiedź!

Wiesz. Nie spodziewam się cudów. Wystarczy mi, że zrównam się poziomem wyciszenia z golfem. Hałas powyżej 160km/h jest dla mnie akceptowalny. W ogóle trafiłem na jakąś firmę (jedną z pierwszych z brzegu w internetach), która twierdzi, że stosuje swoje uszczelki (rozumiem, że u Ciebie zostawili fabryczne?)

W pierwszym podejściu właśnie myślałem o nadkolach i uszczelkach. Jak to nie pomoże to boczki drzwi, ewentualnie
  • Odpowiedz