Wpis z mikrobloga

@haxxx: W trybie Cupra otwierają się klapy i leci aż miło. Z tym że ponoć był i nadal zresztą jest problem z softem we wczesnych egzemplarzach, gdzie ta klapa nie otwiera się poprawnie. Może dlatego?
@marczyk: ja bardzo jestem nakręcony na to auto, ale to co czytam na grupie na FB o awarii elektorniki skutecznie mnie od VZ odstrasza. Do najbliższego salonu mam 130 km drogi i mało czasu, żeby co kawałek jeździć na akcje serwisowe

Poczekam chyba chwilę na cennik VZ5.
No i musiałbym się przymierzyć, czy wejdzie mi rower do bagażnika, bo tego nie próbowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@marczyk: tak, to Leon ale tablet jest ten sam, tylko perspektywa dziwna na zdjęciu. Z tymi klapami to pomaga czasem po odpaleniu przejście na inny tryb i jeszcze raz na Cupra. No i u mnie potrzeba było jakieś 1000km żeby się wypalił wydech trochę i zaczął brzmieć. Powodzenia, dobrej zabawy
@Mu_H hej, co to jest za wersja silnikowa jeśli można wiedzieć? Właśnie zastanawiam się nad zakupem wersji 5D 300KM. Jak wrażenia z jazdy?
@Pbass: to jest ST czyli 310KM i 4x4. Dla mnie priorytetem było kombi i się generalnie nastawiałem na nową Octavię RS, gdzie jest co prawda tylko 245KM (faktycznie około 260) ale za to infotejment, wyciszenie i jakość wykonania jest o klasę wyżej niż w Leonie, co jest niestety trochę słabe. Pech (albo szczęście) chciał, że na jazdach próbnych Octavią było mokro i to była ciągła walka o złapanie przyczepności, przód skakał
@Mu_H dzięki za mega obszerną odpowiedź! Ja chcę auto właśnie takie w formie zabawki ale również do jeżdżenia na codzień. Wystarczy mi HB, budżet mam do 160k, więc na 4x4 nie ma szans. Pozwolę sobie zapytać o kilka rzeczy :)
Mam aktualnego Leona, ale tylko 1.4 140KM i jakoś nie zauważyłem regresu w środku, no ale w sumie zależy do czego porównywać :) Octavia RS jeździłem chwilę i tablet tam też wydawał
To po kolei :)
1. Im późniejsza produkcja, tym niej problemów. Ja mam auto ze stycznia i 90% problemów mnie nie dotyczy. Dwa razy w ciągu 4 miesięcy mi się zdarzył komunikat "awaria czujników parkowania" (standard w Leonie/Formentorze) jeden raz miałem "awaria kierunkowskazów - sprawdź lewy tylny kierunkowskaz" (oczywiście błąd niepoprawny, pojawił się przy włączeniu kierunkowskazu zanim klapa się zamknęła do końca, w sensie sam zamek, bo znajomy wyciągał torbę z bagażnika