Wpis z mikrobloga

Mireczki, wiem, że #zielonka ale potrzebuje chłodnej oceny odnośnie #studia (,) Mam nadzieje, że pomożecie. Więc tak:
W tym roku pisałam maturę. Nie wybrałam jakiś turbo rozszerzeń ( tylko polski i angielski, wiec wszelkie ścisłe kierunki opadają). Prócz tego jestem jestem słaba z matmy. Kucia do matury też nie robiłam, podeszłam na spokojnie. I teraz mam do wyboru
a) pójść na uczelnie publiczną na pedagogikę specjalną lub filologie angielska
b) pójść na pedagogikę lub administracje na prywatną uczelnie

Turystyki i inne zarządzania czy europeistyki odrzucam na starcie, bo nie interesują mnie i jakiś perspektyw po tym nie ma

I teraz pytanie:
1) czy warto w ogóle brać pod uwagę prywatne ( to nie jest prywatna uczelnia typu SWPS czy Koźmiński) ?
2) czy w ogóle warto brać studia w moim przypadku? ( np. po policealnej ( opiekunka dziecięca) też mogłabym pracować w żłobku czy przedszkolu
W zanadrzu mam też do wyboru technika farmaceutycznego, choć z moja matmą to może być klapa.

Za każda rade i pomoc dziękuje ()
Jak coś to pytać do woli

#studia #pomocy #pomozcie #zalesie #problem #matura2021 #matura
  • 12
2. warto - poznasz ludzi, poszerzysz horyzonty, moim zdaniem większe p-stwo na lepszą robotę po studiach
3. nie bój się matmy, będąc w liceum nie byłem orłem (byłem na humanie), a na polibudzie sobie dobrze radziłem, kwestia chęci nauki, ale to m.in. po to się idzie na studia ;) możesz się też zastanowić nad politechniką, są kierunki, które przyjmują każdego, a tam wydaje mi się, że bardziej uczą myślenia niż na uniwerkach.
@perfumiara: moim zdaniem pójście na filologię angielską w dzisiejszych czasach nie ma sensu. W bardzo wielu branżach znajomość angielskiego na poziomie komunikatywnym to standard do tego potrzeba jeszcze wielu innych umiejętności, więc co komu po studiach które tylko uczą języka który teraz poprostu wypada znać? Jeżeli lubisz dzieci to pedagogika może być czymś w czym się spełnisz. Pójście na prywatną uczelnię w kraju gdzie edukacja wyższa jest za darmo nie jest