Wpis z mikrobloga

Jednym z najbardziej złodziejskich pomysłów socjalistów (chociaż socjaliści mają pomysły wyłącznie złodziejskie, bo kradzież w świetle rzekomego prawa to zasadniczy postulat socjalizmu, nazywa się to w ich bolszewickim języku "redystrybucją dochodu społecznego) jest podatek spadkowy. Załóżmy, że oszczędzałeś całe życie, żeby zapewnić swojemu synowi lepszy start. Państwo okradało cię, żeby dawać nierobom, finansować niski wiek emerytalny kobiet, nic nie wartą służbę zdrowia, ochronę kaczyńskiego i pomniki smoleńskie. Ale uskładałeś 100 tysięcy złotych, ciężko na nie pracując i chcesz je zapisać synowi. Zdaniem bolszewików to niesprawiedliwe i państwo powinno móc ci ukraść jakiś procent z tego. Dlaczego? Oficjalnie: bo syn będzie miał dochód a dochodem trzeba się dzielić. Nieoficjalnie: żeby mieć pieniądze na swoje bandyckie funkcjonowanie.

#bekazpisu #podatki #bekazlewakow #ekonomia #socjalizm
  • 9
@Fan_Morawieckiego: Moje sto tysięcy to moja własność i mogę sobie z nimi zrobić co chcę, nawet spalić je albo dać żulom na wódkę. Państwu gówno do tego. Twój wpis potwierdza, że państwo to wróg wolnych ludzi.
"Dlatego też nie powinno się dostawać pieniędzy jeśli się na nie nie zarobiło"
Tak? To kiedy zaczniesz domagać się likwidacji 500 plus i reszty piSSowskiego rozdawnictwa?
Tak? To kiedy zaczniesz domagać się likwidacji 500 plus i reszty piSSowskiego rozdawnictwa?


@niekibicujepilkarzom: dla mnie rodzenie i wychowywanie dzieci to bardzo ciężka i niewdzięczna praca i te 500 złotych to akurat za mało. Dlatego mamy taką niską dzietność
@Fan_Morawieckiego: Jak ktoś robi dzieci, żeby ciągnąć kasę od państwa to lepiej żeby ich nie miał, bo wychowa je jeszcze na większych pasożytów. Albo jesteś trollem albo uważasz, że dawanie pieniędzy za urodzenie gówniaka jest ok i jest ok zabieranie komuś jego ciężko zapracowanych pieniędzy jeśli chce je przekazać swojemu dziecku.