Wpis z mikrobloga

Witam.
19 maja przyjąłem szczepionkę Pfizer’a po południu. Wieczorem przed spaniem stan podgorączkowy, a w nocy musiała być gorączka bo rano wstałem spocony, a pościel czułem w nocy jak była mokra.
Dzień po szczepieniu ręka napierd@l@ł* tak ze przy każdym ruchu bolała, zmęczenie plus ból pleców w dolnych częściach. Drugi dzień po szczepieniu podobnie. Trzeci dzień, sobota -> do pracy jeden dzień, nocka na 10h zmianę. Plecy bolały, ale jakoś się przerobiło. Ręka przestała. Później 4 dni wolnego i w środę do pracy na nockę. Ból pleców utrzymywał się. Profilaktycznie łykany był paracetamol (gdyż nie można za bardzo przeciwzapalnych brać po szczepieniu), praktycznie za wiele nie pomagał na te plecy. Z dnia na dzień coraz trudniej mi było wytrzymać w pracy z tymi plecami, wiec w czwartek zaaplikowalem na plecy maść przeciwbólowa i przeciwzapalną. Maść pomogła tak, ze zamiast bólu w dolnych częściach pleców, boli mnie teraz kręgosłup w środkowej i dolnej części. Piątek i sobota w pracy na nocce ledwo przerobione. Stojąc zaledwie 2h w pracy z prostymi plecami i wyprostowanymi plecami nic nie pomagały. Tak kręgosłup mnie napierd@****! :( w 8-9 godzinie pracy myślałem, ze tych ostatnich dwóch godzin to nie wytrzymam z tym bolącym kręgosłupem. Dzisiaj spróbowałem zaaplikować plaster rozgrzewający na środek pleców/kręgosłupa, po 30 min palił pięknie. Gdy go miałem na ciele nie mogłem ani siedzieć,leżeć na plecach czy brzuchu bo czułem jakby mi kręgosłup w miejscu aplikacji plastra wychodził. Wiec po 1h odkleiłem go. No powiem szczerze nie za fajnie się dzieje. Przed szczepieniem żadnych problemów z plecami po przerobionych 10 godzin w pracy po 4 dni. Owszem zdarzały się jakieś lekkie bóle, co jest zrozumiałe podczas pracy fizycznej, ale na drugi dzień po śnie człowiek był zregerowany. A teraz zaledwie 11 dni po szczepieniu wyczynem jest wytrzymanie 2-3h w pracy, a co dopiero 10h :( jutro lecę z tym do lekarza, bo nie daje rady tak.
Czy ktoś miał może tak po szczepieniu?
Mam 25 lat, a plecy/kręgosłup mnie boli nawet na siedzę oparty, jak starego dziadka za przeproszeniem! :/
#szczepienia
#szczepienie
#pfizer
  • 9
@vampir31:

Jak każda szczepionka, szczepionka Comirnaty może powodować działania niepożądane, chociaż nie ukażdego one wystąpią.Bardzo częste działania niepożądane:mogą wystąpić uwięcej niż 1 na 10 osób w miejscu wstrzyknięcia: ból, obrzęk, zmęczenie, ból głowy, ból mięśni, dreszcze, ból stawów, biegunka, gorączka.


Zgłaszanie działań niepożądanychJeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione wtej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych
@vampir31: od zawsze miałem problem z odcinkiem szyjnym. Po szczepieniu mam dosyć spory problem z tym odcinkiem. Jutro mam wyniki prześwietlenia i idę do lekarza. Ciekawe co mi powie
@vampir31: też mam problemy z odcinkiem szyjnym. Pfizer będzie w ten piątek. Wołaj co i jak po wizycie u lekarza. Ja śpię od dawna na poduszce ortopedycznej i pomogło znacznie.(plus spanie na boku i plecach i broń Boże na brzuchu z odkręconą głową w bok)