Wpis z mikrobloga

Ej grał tu ktoś kiedyś w #arcanum???
Dorwałam te gierkę jako dzieciak, w sumie nigdy nie grałam w żadne (prócz może Simsów 1 lol nadal kocham) ale na jej punkcie mialam i mam totalna obsesję, przeszłam ja wiele razy, grałam oglądając też później filmiki youtuberów, jednemu nawet kiedyś podpowiedziałam gdzie jest ukryty zamek
Właśnie poprosiłam kolegę żeby pomogl mi ja ściągnąć bo zepsuł mi sb humor i nie mam ochoty wychodzić nigdzie

A jak tak to co najbardziej się wam w niej podobało??
#gry #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
@nakolkach: grało się:), było to dawien dawno ale sam system tworzenia postaci był dla mnie mega.

Też to że postacie czarodziejów nie mogły handlować a nawet wejść(chyba) do warsztatu i odwrotnie.

Ten swoisty podział na technikę i magię, jest naprawdę dobrze napisany i wiele gier mogło by się z tej gry uczyć.
  • Odpowiedz
@nakolkach To, że gra była graficznie słaba i w ogóle taka jakaś "tania" a jednoczesnie wciągała jak cholera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i exploit na kopiowanie złota ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kondziu5: tak, ten podzial był super, gra jest jak mega ciekawa ksiazka
Nawet biblioteki w grze są super wyposażone, gazety w miastach też ciekawe, potrafiłam to wszystko zbierać i czytać!!
  • Odpowiedz
@veldrinn: co to exploit i jakie kopiowanie złota
Ja uczyłam się prawilnie wyjeby, no i kradłam klucz temu handlarzowi, Ristezze
A potem oddalalam od zamglonych wzgórz i wracałam i wtedy miał w sypialni pieniążki
Kilka takich tripów i chodziłam w najlepszych zbrojach i miałam wszystkie super możliwe zwoje
  • Odpowiedz
@nakolkach: niepowtarzalny klimat. Gra sprzed tylu lat, a fabularnie tak bogata, tyle historii, questow pobocznych, z humorem. No i muzyka. Pamietam, ze jak tylko można było wyjść z zamglonych wzgórz to leciałem do lokacji "warsztat liama" i nabijalem 30lvl w pół godziny na tym portalu co potwory wychodziły non stop;)
  • Odpowiedz
@nakolkach: fajne tez były questy związane ze zdobyciem mistrza w danej dziedzinie. Np. sir garrick scout na walkę wręcz i ten ślepy na uniki, albo na mistrza włamywania. Fajne były tez schematy do nauki.
  • Odpowiedz
@syjam007: nie bawilam się w schematy i ogólnie technologie, nigdy nie umiałam się też bawić w naprawę :( magia jest super
Najczęściej grałam elfka lub polelfka (kilka razy zagrałam typem elfem/polelfem bo chciałam zrobić taką bardzo bardzo zła postać należąca do gildii złodziei i np dołączałam sobie do ekipy takich vollingerow, typów co trzeba było ich ożywiać z ducha smocza krwią z jakiejś jaskinii, czy coś XDDD) i fajnie że
  • Odpowiedz