Wpis z mikrobloga

#marketing #heheszki #biznes

Na targu rolnik sprzedaje czereśnie, na tabliczce ma napis:
1 kg - 7 złotych;
3 kg - 24 złote;
- Poproszę 1 kg - prosi klient.
Płaci 7 złotych, zabiera, i tak jeszcze 2 razy po czym mówi uradowany:
- Kolego, kupiłem 3 kilo za 21 złotych, a ty piszesz, że za 3 należy się 24 złote, ha !!
- Taa, nastepny geniusz .... mruczy rolnik, i dodaje: każdy kupuje po trzy i jeszcze mnie uczą marketingu...
  • 3
@goodghost obecnie czereśnie sa po 45 PLN kg przynajmniej widziałem po tyle w warzywniaku. Wracając do tego dowcipu. To nie zmienia faktu że i tak zrobił biznes zawsze może sprzedać po 23 za kg i zarobi, dodatkowo zrobić konkurencję rolnikowi, wtedy rolnik obniży cenę i będzie sprzedawać po 21 , lecz ten co od niego kupił również obniży cenę aby wyjść na zero. Co więcej rolnik zrobił sobie konkurencję bo ten gość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marcymon: niby tak, ale nie. Bo rolnik powiedzmy ma 1 tonę czereśni. Jeśli kupisz od niego, powiedzmy 10kg i sprzedasz taniej to jemu to tito, bo nie jesteś dla niego konkurencją, a jeśli zamierzasz kupić cała tone i sprzedać taniej, to on już ma #!$%@? bo zarobił. Musiałbyś kupić większą ilość i zmonopolizować rynek, ale biznes czereśniowy nie wydaje się zbyt opłacalny. Pozdrawiam cieplutko
To nie zmienia faktu że i tak zrobił biznes zawsze może sprzedać po 23 za kg i zarobi, dodatkowo zrobić konkurencję rolnikowi, wtedy rolnik obniży cenę i będzie sprzedawać po 21


@Marcymon: jak może zrobić konkurencję wodnikowi sprzedając po 23, jeśli wodnik sprzedaje 1 kg za 7 zł? Każdy pójdzie do rolnika.

Dowcip pokazuje, że cena jest tylko jakąś umowną wielkością, nie umocowaną w przyrodzie. /Podobnie jest np. z cenami akcji