Wpis z mikrobloga

@vegat: Ja obecnie pracuję na Kohanie, powiem Ci, że zmiany idą w dobrym kierunku, szkoda tylko, że tak wolno wprowadzają nowości.

No i ta notacja under_score zamiast namespaces jest imho do dupy.
  • Odpowiedz
@prezes_n: Kohana3 jeszcze nie nadgoniła obecnych trendów. Mimo to kaskadowa struktura plików z underscorami jest świetnym dla mnie rozwiązaniem, które sprawdza mi się lepiej na małych projektach (klasyczne cms-stronki, sklepy) - core wszystkiego trzymam w jednym katalogu na serwerze, kiedy dopiszę jakąś funkcję pojawia się ona u wszystkich moich klientów, na ich kontach trzymam jedynie warstwę prezentacji + config + ewentualnie indywidualne zmiany i ficzery.
  • Odpowiedz
@vegat: Robię tak samo ;)

Ale przejście z 3.2 na 3.3 czy coś takiego było tragiczne bo usunęli kilka funkcji, ale to jeszcze nic.

Zmienili parametry kilku czego oczywiście w changelogu nie napisali
  • Odpowiedz
Wybierz taki w którym będzie Ci się dobrze programować. Spróbuj w każdym - popatrz na filmiki kod. Po prostu daj przeczuciu wybrać. CakePHP, Symfony2, CodeIgniter, Zend , Yii czy Kohana - wszystkie mają swoje słabe i mocne strony. Jeżeli o wydajność chodzi to cóż... frameworków nie używa się dla wydajności. Nie myśl że to będzie pierwszy framework - przez długi czas to będzie Twój jedyny framework. I to miej na uwadze.

Pozdfrawiam
  • Odpowiedz
@prezes_n: Jak zend to od razu ZF2. Moim zdaniem jest dużo bardziej czytelny przez używanie przestrzeni nazw, dependency injection jest czymś co wprost uwielbiam, ogólnie waży to dużo mniej i jest całkiem sprawne. Chociaż aktualnie największe projekty które robię w ramach kontraktu stoją na ZF1 to jednak z utęsknieniem czekam na moment kiedy będę mógł napisać coś dużego w ZF2 :)

Jeśli chodzi o naukę - ja się uczyłem z
  • Odpowiedz