Wpis z mikrobloga

Nie jestem z tych co narzekają, ale spójrzmy prawdzie w oczy - urodzenie się w tym kraju to jest po prostu kwintesencja pecha. Rodząc się w takim #uk potrafisz przynajmniej na start dogadać się z setkami milionów ludzi z całego świata. A w #polska, co otrzymujesz w zamian?

Klimat zimny i pochmurny

Średnia wypłata 700 euro na rękę

Trujące powietrze

Policja i organy państwowe są domyślnie przeciwko tobie

Twój język jest bezużyteczny za granicą

W innych krajach jesteś uważany za robaka.

Coś pominąłem?

#oswiadczenie #koronawirus #takaprawda #pogoda
  • 38
@Wykopowicz1234: Jako gówniak też hejtowałem Polskę, ale trzeba docenić, że rodząc się tutaj z buta mamy wiele super łatwych możliwości na awans cywilizacyjny (jesteśmy w UE i Schengen). Wyobraź sobie, że rodzisz się w takiej Korei Północnej, albo Strefie Gazy, gdzie żydki i egipcjanie potraktują cię kulką jak spróbujesz nielegalnie przekroczyć granicę, czy uciec. Nie wspomnę o możliwościach rozwoju i edukacji. Myślisz, że przeciętnego Etiopczyka stać na lepszego laptopa, żeby sobie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wykopowicz1234: Jako Polak możesz czuć się bezpiecznie wszędzie na Bliskim Wschodzie, Afryce i Azji południowej. Brytyjczyk już musi na siebie uważać i wybierać miejsca do podróży tak, by nie dostać kosy pod żebra za paszport xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wykopowicz1234: tak pominąłeś bardzo dużo, między innymi to że jesteś w procencie ludzkiej populacji która miała to szczęście urodzić się w kraju pierwszego świata. Z tego co widzę masz internet więc wyrusz na rozpoznanie robaku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wykopowicz1234: ale się zesrali. Niektórzy nie chcą mieć dobrze. Wystarczy, by większość miała gorzej xdxd

Nie no jak 90% ludzi żyje w biedzie to Polak który ma niemal najmniejsze mieszkania w Europie (jesteśmy na 3miejscu od końca jeśli chodzi o ilość metrów na osobę) i jeszcze musi na nie pracować 40lat nie ma co narzekać.

Tak samo najbardziej trujące powietrze na świecie i zatrute morze też nie są problemem bo przecież
@chemik_kieszyk: Nie ma czegoś takiego jak "urodzenie się tu". Nie lądujemy na ziemi w losowych miejscach. Jesteśmy przedłużeniem życia naszych przodków, bezpośrednią konsekwencją ich czynów i wyborów. Jesteśmy ICH przedłużeniem w czasie, wytworem ich dorobku kulturowego i cywilizacyjnego. Nie mógłbyś się urodzić w Nigerii, bo nie byłbyś sobą, jaźnie nie są takie same. Świadomość każdego osobnika jest inna.
Pobierz
źródło: comment_1622266136flxmYT3PQzyfYFEWd2SpQj.jpg
@Pierorzek: Ty jesteś jakiś ograniczony czy nie umiesz przeczytać tego co napisałem? Kolejny raz dajesz swoją tezę, bez odniesienia się do tego co napisałem.

Żałuje, że straciłem czas na odpisanie takiej osobie.
@Pierorzek: mieszkałem zagranicą, teraz mieszkam w Polsce co będzie dalej to się okaże. Niektóre rzeczy w tym kraju doceniam, niektóre mnie denerwują- a jedna z tych rzeczy jest ciągle narzekanie większości osób ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polacy nie są nieszczęśliwi z powodu bo w Polsce jest źle (bo w skali świata zdecydowanie nie jest) tylko z powodu tego wrodzonego negatywnego podejścia do życia i taka jest prawda
@Olbor: ale jeśli coś jest złe, np klimat czy pogoda to dlaczego o tym nie mówić? To wcale nie jest narzekanie tylko stwierdzenie faktu, a nie lewackie podejście, że bezproblemowe ble ble
@Rumix24: co innego stwierdzic, że może być cieplej a co innego ciągle na coś narzekać. Zresztą dużej części Polaków to nie wiem jaka pogoda się podoba bo zimno źle, gorąco źle, tak nijako źle xd