Wpis z mikrobloga

Czy Wam również zmieniają z czapy rodzaj szczepionki? Pierwotnie byłem z żoną zapisany na 29.05 na Pfizer. W środę dostaliśmy SMSa, że zmienili nam na J&J. Dzwoniłem na infolinię i do punktu i nikt nie był w stanie powiedzieć, dlaczego to zostało zmienione. Po chwili rozmowy udało nam się zapisać kolejny raz na Pfizer na 30.05 i oczywiście właśnie teraz dostałem znowu SMSa, że zmienili na J&J. Zastanawiam się czy jest sens w ogóle się zapisywać na te szczepienia i czekać po kilka dni jak finalnie i tak na koniec zmienią szczepionkę. Nie wiem teraz czy kulturalnie odwołać termin i zapisać się po raz kolejny na nowy, czy po chamsku nic nie odwoływać i olać i się nie szczepić czy pójść normalnie 30.05 i na chama oczekiwać Pfizer tak jak miało być.
#szczepienia #pfizer #koronawirus #covid19
  • 20
@Atx0937: Ogólnie jakoś za bardzo nie byliśmy za szczepieniami. Ale jeśli już się decydować to chcieliśmy rzekomo tą najbardziej polecaną czyli Pfizer. J&J trochę słabszą skuteczność ma, bo około 66%.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kooopik: myslisz że ktoś się przejmie jak będziesz darł mordę.
Jak będzie dużo ludzi to tylko ich wkurzysz.
Ja w środę zawiazłem wujka na szczepienie i taka jedna też darła mordę.
Efekt był taki że impreza trwała 2 godziny.

Odwołaj bo ktoś inny się ucieszył
@Kooopik: Ale wiesz ze ta “skutecznosc” wynika z tego ze ktos byl pozytywny i mial np kaszel? Kazda szczepionka chroni przez szpitalem lub ciezkom przebiegiem w 100%. Przynajmniej wg badan. Wg mnie z tym Pfizerem to jest czysty marketing...
@Sl_w_k_1: Nie no, poruty jakiejś nie będę robił. Natomiast trochę stanowczości nie zaszkodzi. Pokaże potwierdzenie, że miałem mieć Pfizer i zobaczymy jak będzie. Nie wiem dlaczego ale mam wrażenie, że wpychają teraz na siłę J&J bo gówniaki mają być szczepione Pfizer. Do tego w weekend akcja dla wszystkich kto ma skierowanie, że szczepią J&J.
@Kooopik: Nie, ja moderna bo mialem najszyciej a na j&j musialnym czekac 3 tygodnie. Ale z otoczenia jak patrze to jest random jesli chodiz o objawy, chociaz starystycznie z otoczenia najwiecej osob mialo nop po modernie i astrze.
Ale wiesz ze ta “skutecznosc” wynika z tego ze ktos byl pozytywny i mial np kaszel? Kazda szczepionka chroni przez szpitalem lub ciezkom przebiegiem w 100%. Przynajmniej wg badan.

Wg badań, w praktyce blisko w 100% (w stosunku do nieszczepionych) - ten wniosek się potwierdza w realnym stosowaniu

Wg mnie z tym Pfizerem to jest czysty marketing...

Trochę marketing, trochę zrobione dobrze badania (koncertowy przykład AZ która też jest skuteczna ale badania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kooopik: widzisz ja chciałem j&j i nie było teraz tych chcesz pfizera a dają ci j&j.
Jak masz czas i chęci to idź okaz stanowczość.
Ale pomysł jak wpływ ma pielęgniarka na to że akurat j&j dojechał.

Tak z ciekawości czym się zajmujesz zawodowo?
@Kooopik: dziewczyna pracuje weekendowo na rejestracji i wczoraj się dowiedzieli, że nie będzie dostawy Pfizera tylko J&J i przez weekend żeby się spodziewali telefonów.

Jak tam przyjdziesz to i tak cię nie zaszczepią bo nie mają czym.
@Atx0937: nie chodzi o to jak wypadła, tylko o błędy podczas badania - samo badanie było dość ambitne (badano też zakażenia bezobjawowe, różne warianty, itd.) ale popełniono błędy związane z dawkowaniem (część ochotników dostała 1/2 dawki).

A na końcu walnęli się z analizą danych nie znajdując przyczyny wzrostu skuteczności dawkowania ½+1 - to znalazła im EMA, a dopiero później zrobili podsumowanie skuteczności względem odstępu na podstawie danych z obu prób klinicznych
@Kooopik: miałem to samo - od miesiąca byłem zapisany na dzisiaj na Pfizera i tak sobie czekałem (nawet nie sprawdzałem czy coś wcześniej będzie) i nagle dzień czy dwa przed szczepieniem SMSik że zmienili na JJ. Widziałem te filmiki, że każda chroni przed ciężkim przebiegiem tak samo itp itd, prawie się zdecydowałem, że może być i ten JJ, ale wczoraj po 22 coś chciałem sprawdzić na tej stronce gdzie się zapisuje
Ja już po szczepieniu. Z partyzanta poszedłem na akcje warszawa szczepi i dostałem strzała J&J. Miałem po prostu bliżej niż dzisiaj jechać kilkanaście km tam gdzie pierwotnie miałem mieć Pfizer. Szczepienie wczoraj o 11 no i co by tu więcej powiedzieć - poskładało mnie :P Cały wczorajszy dzień spoko, nawet na rowerze byłem, a wieczorem zaczęło się... Dreszcze, stan podgorączkowy, bóle mieści. W nocy telepałem się jak galareta, a rano wstałem cały