Wpis z mikrobloga

Za czasów podstawówki na początku roku szkolnego zawsze panie nauczycielki pytały jak spędziliśmy wakacje. Nienawidziłem tego pytania, wszyscy chóralnie zgłaszali się do odpowiedzi.
- pse pani ja byłem nad morzem
- a ja a ja byłam w górach i u babci
- byliśmy w egipcie
- ja byłem tydzień w górach i tydzień w nad morzem
- a my z bratem na koloniach
A ty anon gdzie byłeś?
- y no ten wie pani, w tym roku w domu
Rozumiałbym gdyby w domu brakowało pieniędzy ale nie, rodzice oboje pracowali i zarabiali nie najgorzej. Odkąd pamiętam mój ojciec nigdy nie wziął dnia wolnego, nawet po pogrzebie własnego brata poszedł do roboty. Pytałem się czemu nie weźmie wolnego.
- ale, że urlop? Przecież pracować trzeba. Wolne to tylko lenie biorą. Mama mówiła że jej wyjazdy nie potrzebne, po co zwiedzać, ludzi dużo, drogo i pewnie pogoda się zepsuje. Jedyne wrażenia z wakacji to były jak dziadek jeździł trzydziestką i dał mi po polu pojeździć albo jak Przez wioskę przechodziła piesza poznańska pielgrzymka na Jasną Górę. No #!$%@? #!$%@? wybitne wspomnienia młodzieńczych lat. Od tygodnia mama suszy mi głowę.
- może jechałbyś gdzieś, trochę świata zobaczył, a nie tylko dom praca dom praca. Przecież Ty synek na starość nie będziesz miał żadnych wspomnień, nigdy nie robiłeś nic szalonego, ty się bawić i cieszyć z życia nie umiesz. Tak w ogóle to ja cie jeszcze nigdy z żadną dziewczyną nie widziałam.
Po chwili ojciec
- tej chłopok obejrzyj się za tą dziewuchą od Mirka, zobacz on ma duże gospodarstwo i kombajn. Będziesz mógł całe lato od rana do nocy pracować. Mówię ci zagadaj do niej. Masz 27 lat to już najwyższa pora. Ja w twoim wieku to z pracy prosto w pole szedłem. A ty pracujesz tylko 12 godzin, więc masz jeszcze dużo wolnego czasu.
No i tak to się żyje na tej wsi. Bez celu, bez nadzieji.
Napisze jeszcze jednego wysrywa o kulcie #!$%@? w mojej rodzinie jak i całej wsi. O kulcie który często nieświadomie jest przekazywany dalej i powoduje zalamnie postrzegania świata
#przegryw #wies #zycie
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mietowaherbata94: same here, tylko sytuacja inna, bo starsi mają bydło, więc są przywiązani do gospodarstwa. Także zero wakacji, a raczej #!$%@? w wakacje od rana do nocy co by siano na zimę zrobić.
@Dan188: tak zgadzam się, tylko u mnie w regionie często #!$%@? się dla samego #!$%@?. Nieważne co się robi, ważne żeby wrócić #!$%@? po same pachy #!$%@?ć kartofle ze schabem, przepić harnasiem i iść spać. @Zielony_Ogr: spokojnie, wyszedłem. Przez ostatnie trzy lata zjeździłem Polskę na rowerze. Taki sposób zwiedzania i podróżowania mi odpowiada. Wiesz mama sie nasłuchała od koleżanek jak to ich dzieci jeżdżą na all inclusive na południe Europy
@Mietowaherbata94: to możesz im odpowiedzieć, że kiedy chciałeś jechać na wakacje jak byłeś mały to oni Cie nie zabierali, więc teraz też nie spełnisz ich zachcianek, bo urodzenie człowieka nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć o niego zadbać, a Ty nie chciałbyś żeby przyszła na świat kolejna istota która miała by zaznawać podobnego życia jakie masz Ty dzięki Twoim rodzicom ¯\_(ツ)_/¯
Po czymś takim powinieneś mieć spokój na dłuższą chwile.