Wpis z mikrobloga

@boryspo: efekt jest taki, że prawidłowo wykonane ogrzewanie podłogowe nie powinno być odczuwalne - tzn temp podłogi rzędu 22-24oC nie 40 - wiec nawet w miejscach gdzie nie ma rury jastrych i tak jest nagrzany do średniej temperatury

jak wyraźnie czujesz, że podłoga grzeje czy miejscami jest ciepła to znaczy że jest źle wykonanie
  • Odpowiedz
@ravau: o witam pan z elektrody co sie spuszcza zeby wszystko bylo co do centrymetra a potem wrzuca na grupki i wali do tego kapucyna


@kinesin1000: No tak, bo zrobienie czegos dokladnie i profesjonalnie w polsce to zlo.
  • Odpowiedz
@Kutalon: a że tak dopytam, kwestia tego że nie przecierałem monitora i że się nie kurzy - myślisz że w głównej mierze jest spowodowana ogrzewaniem podłogowym? W jaki sposób to tak działa? To nie jest czasem na wspol z czymś takim jak nie wiem nawilżenie powietrza w pokoju przez nawilżacz chodzący w tle albo rośliny że tego kurzu nie ma? Zmagam się z kurzem, marzę o jego braku i jak
  • Odpowiedz
@interpenetrate: myślę, że to w dużej mierze dzięki podłogowemu ogrzewaniu. Podłogowe ogrzewanie nie wzbija syfu w powietrze i dzięki temu odkurzacz sobie go zbiera co dwa dni. Kaloryfer ma powiedzmy 60 stopni, a powietrze w domu 25=> spora różnica temperatur powoduje spory ruch powietrza. Wodę w podłodze mam ustawioną na 27 stopni więc różnica temperatur jest minimalna i ruch powietrza od podłogi do góry też. Tam gdzie drewniana podłoga wymusiła
  • Odpowiedz