Wpis z mikrobloga

@ravau: ale to jest trochę czepianie się - to jak kabelki w serwerowni, jak z grubsza rozstaw i długośc rury jest zachowana to będzie działało - jak schludnie ułożone to wygląda bardziej profesjonalnie - jednak na tych makaronach nie widzę jakiegoś zasadniczego błędu, miało być tanio i szybko to jest - zwłaszcza że to raczej rozprowadzenia nie pętle

no ale fakt, że to ładne ułożenie robi lepsze wrażenie...
  • Odpowiedz
@ravau: całkiem nieźle położone i na pewno zrobi swoja robotę , też budowałem chatę i wiem że to na ile robotę zrobi ekipa zależy od budżetu inwestora niestety.
  • Odpowiedz
@Pangia: najprawdopodobniej to z pierwszej fotki, to tylko pętlę do pokoi, obiegi. Na korytarzu nie dał pętli wcale. Więc grzanie korytarza będzie uzależnione od ustawień w pokojach ;)
@theodolit: słabo ułożone plus na korytarzu zabrakło pętli osobnej którą można by sterować
@paki82: jako tako, lecz tanio - jak to mówio
@4833478: kolejność prac pomijamy, w dobie szybkiego budowania, dopuszczalne są wylewki, a potem zabezpieczanie podłogi i tynki :)
ravau - @Pangia: najprawdopodobniej to z pierwszej fotki, to tylko pętlę do pokoi, ob...

źródło: comment_1622183532EpK92IzF19qsPeeHoS0FCb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@paki82: @OldBull: @ravau:
1 na 1 zdjęciu to nie ogrzewanie tylko podejścia do pomieszczeń, najwyraźniej korytarz nie jest ogrzewany tylko przewody są nim prowadzone,
2. przy małym zapotrzebowaniu na ciepło na korytarzu często nie robi się osobnej pętli tylko ciepło wlicza do pomieszczeń obok,
3. temp podłogi jak wszystko jest ok powinna i tak być max 25 - wiec nie jakaś tam strasznie ciepła
4. dynamiczna regulacja podłogówki jest
  • Odpowiedz
@OldBull: to jeszcze dodam, że po to się robi projekt - rozstaw przewodów to efekt obliczeń i jeżeli np taki korytarz ma straty ciepła na poziomie 200W to rozstaw nawet 25 może być przesadzony, w zależności od paru czynników 1metr przewodu zapewnienia np 25W ciepa i ułożenie pętli w rozstawie 10cm, jest bez sensu bo np dostarczy to 500W ciepłą zamiast 200, dlatego część to np jak taki korytarz ma straty
  • Odpowiedz
@Jaggen: dobra, tego nie da się obronić, jedynie to to że to instalacja artystyczna a nie ogrzewanie domu ;D

ew w projekcie gość czeski błąd zrobił i zamiast 30m rury ułożyli 300 - wyjątkowo zgodnie z projektem, zgodnie z zasadą, że jak jest głupi błąd to wykonają, a jak jest dobrze to 20x pytają ;D
  • Odpowiedz
@ravau: widzę tez tak mam u siebie , nie widzę takiej potrzeby żeby mieć regulowana temperaturę podłogi osobno w przedpokoju czy łazience skoro do tego mam system kaloryferów, kwestia czy ogrzewanie jest tylko podłogowe czy nie. Jak mówiłem ja tam nic złego nie widzę zależy jakie byly założenia.
  • Odpowiedz