Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mamy z niebieskim 29 i 30 lat. Mamy mieszkanie na kredyt, który pomagają nam spłacać rodzice, bo niestety wspólnie nie zarabiamy tyle, żeby móc ogarnąć całość rat. Zarabiam odrobinę więcej od niebieskiego, ale to wciąż nie są kwoty, abyśmy wszystko sami płacili, jeśli chodzi właśnie o krechę, rachunki, inne raty i zwyczajne codzienne życie.

Jednocześnie mam rodzinę w Niemczech. Zaczęłam się zastanawiać, czy nie poprosić ich o znalezienie mi jakiejś pracy tak na co najmniej pół roku, aby móc zarobić i odłożyć więcej kasy na czarną godzinę.

Niebieski ma stabilną pracę, ja niby też, ale firma, w której robię od kilku lat płaci mi tak co najmniej 1k za mało, biorąc pod uwagę mój zakres obowiązków i branżę. Dziś rozmawiałam z szefem januszem o podwyżce, gdyż w ostatnie pół roku mam o wiele więcej obowiązków niż dawniej. Janusz stwierdził, że #!$%@? mi w dupę i dopóki nie będę jeszcze bardziej aktywna, to sory, ale nie.

I teraz się zastanawiam, czy nie rzucić tego w #!$%@? (pracuję 6 lat jako senior blablabla, a junior obecnie dostaje więcej ode mnie), wyjechać do Niemiec i nawet na najprostszym stanowisku zarabiać tyle, że mogłabym odkładać kasę.

Jakbyście zrobilk na moim miejscu?

#pracbaza #januszex #niemcy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60b01693190a93000a0c5c51
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
a nie warto najpierw poszperać wśród okolicznych firm? może coś się złapie bez konieczności przeprowadzki.
Bo to nie jest takie proste jak się ekspertom na wykopie wydaje, w szczególności jeśli dotychczas wiodło się stabilnie - wywracasz całe swoje życie do góry nogami, całkowita zmiana otoczenia, daleko do rodziny, znajomych, swojego lokum, inna kultura, inny język i do tego 'najprostsze stanowisko' wcale nie pomaga w pozytywnym myśleniu.
Wybór studiów i całe studia kierowałem