Wpis z mikrobloga

Tak naprawdę ten hejtpark pokazuje, że podejście w stylu "trzeba debatować, dyskutować, żeby wymieniać myśli, konfrontować swoje racje" jest czasami bez sensu. Pomijając dużo śmiesznych tekstów i akcji ten Hejtpark był na swój w sposób nudny.
Kapela w kółko drążył - że on sam nie potrzebuje tej kasy, ale są artyści którzy jakby dostali ten hajs to by się rozwinęli kontra Stanowski kontrujący i powtarzający, że są ludzie, którzy z tej sztuki nie korzystają totalnie a w ramach opłaty w tym sprzęcie musieliby się dołożyć (było tam jeszcze pare kwestii, w których były tak "okopane" poglądy).
Każdy z nich żyje w pewnym paradygmacie wartości - szczególnie to widać u Kapeli bo jego poglądy są o wiele bardziej "oryginalne" i nic tego nie zmieni i nawet jeśli go się złapie za język że hipokryzja czy coś, to on tak nawet nie tyle to rozumie, co czuje i ma przekonanie, że jest tak właściwie i się nie przekona.
Dlatego osobiście nie lubię zbytnio rozmawiać o #polityka itp - swoje poglądy mam (oczywiście zdecydowanie daleko mi do Kapeli i tu popieram Stano) ale wiem, że jak niektórzy się nakręcą to po prostu z tej dyskusji nic nie wyniknie poza ewentualną spiną, zepsuciem atmosfery.
Oczywiście tu jest taka kwestia, że oni (strona Kapeli) optuje za opcją, która spowoduje, że jakby ona wygrała to ja odczuje te ich poglądy, więc dobrze, że osoby publiczne jak Stanowski wyciągają to, próbują walczyć itp. ale ja mówię o sensie takiej "prywatnej" dyskusji i próbie przekonywania ludzi między sobą co często bywa bezskuteczne, właśnie ze względu na siedzenie w tych bańkach swoich paradygmatów

Aha taki wniosek mi się nasunął, że gadali gadali przez te dwie godziny i z tego wynikło tylko, że ta lewica, jak ten Jaś, tak mówi o wartościach, ludziach itp. ale w końcu wszystko rozbija się o hajs, pieniądze itp. OK - takie jest życie potrzeba pieniążków żeby jakoś funkcjonować, ale przynajmniej nie róbmy mglistych i górnolotnych ideologii do tego, co się ostatecznie sprowadza się do sytuacji jaka miała miejsce w programie, czyli Stanowski dopłacający stówę Kapeli niczym lasce z #roksa żeby ten dorzucił do dyskusji opinię na inny temat
#kanalsportowy #przemyslenia #gownowpis #oswiadczenie
źródło: comment_1622146790eF5PvtEjNSm8GEly0UZ59N.jpg
  • 2
@Shrug: trochę masz racje, mi na przykład zabrakło poszukania rozwiązań akceptowalnych przez obie strony. Niewydolność systemu emerytalnego - może rozwiązaniem byłaby emerytura obywatelska? Każdy artysta by się wtedy kwalifikował. Bez zaiksu i innych takich wynalazków.

Wydaje mi się tez, ze to formuła debaty wymusza coś takiego, bardziej tu chodzi o przekonanie widza, niż o zmianę własnych poglądów, a pewność siebie wpływa na odbiór. W dłuższych formach, takich jak hejtpark łatwiej jest
@poloq: Tak jest, ja też czasem się zakopuję w takich bańkach, ale mam podejście, że jak z kimś się nei zgadzam i już to widzę i czuję to próbuje sprowadzić dyskusję - nawet w obrębie polityki itp - w kierunku czegoś w czym się zgadzamy. Choć oczywiście przy radykalnych przypadkach (w stylu Jaś Kapela np.) mogło to by byc trudne