Wpis z mikrobloga

Jaka jest różnica między nowym rowerem a starym kilkunastoletnim?
Pytam ponieważ ostatnio bardziej polubiłem wycieczki rowerowe, a jeżdżę swoim rowerem za którego zapłaciłem 100zl od kilku lat i zastanawiam się czy warto kupić nowy, a z kasą znowoz też nie przelewa mi się.
Jeżdżę głównie szosą
Jakie bd największe plusy nowego roweru porównując do kilkunastoletniego?
#rower
  • 10
@anonanonimowy321: Nowe rowery to nowsze technologie :
mocowanie na tarcze - większa moc hamowania (temat kontrowersyjny ja np nie przepadam)
szersze opony - a właściwie możliwość ich używania (road plus), większa wygoda
widelce taperowane - większa sztywność.

Jeśli masz stary rower który jest dla Ciebie wygodny a nie masz zamiaru startować w żadnych zawodach/nie ścigasz sie sam z sobą - nie wiem czy jest sens kupna roweru :)
@anonanonimowy321: decathlon umożliwia jazdy próbne, sporo sklepów również - warunki musisz dopytać na miejscu.

Jeśli głównie po ulicy jeździsz - pomyślałbym o innych oponach, zrobił serwis i jeździł. Jak uzbierasz, można pomyśleć o jakiejś szosie.
Na rowerze szosowym będzie Ci lżej się jechało, ale pozycja jest inna. Nie każdy to też lubi. Znajomy się przejechał na mojej szosie, ale kupił "słabszy" więc odczucia ma inne niż u mnie.
@anonanonimowy321: może masz znajomych z lepszym/nowszym rowerem? Ciekawa opcja może być 20 letnie rower - są takie z Dura-Ace 7700 + fajne koła i poniżej 9 kg. Tyle, że teraz nienajlepszy czas na zakup.