Wpis z mikrobloga

Gazeta Wrocławska: Nikt nie szkaluje MPK bardziej niż my!
SuperExpress: Potrzymaj mi piwo.

Prezes MPK, Krzysztof Balawejder znany jest z kontrowersyjnych zachowań. A to zwyzywa motorniczą, a to obrazi dziennikarzy, a to stwierdzi - na samym początku śledztwa - że mężczyzna, który zginął pod kołami autobusu był pijany i przez to doszło do tragedii. A teraz szef miejskiego przewoźnika poinformował, że chciałby ogłosić przetarg na nowe tramwaje, jednocześnie wskazując firmę, której pojazd mu się podoba!


https://wroclaw.se.pl/ale-jazda-prezes-mpk-przed-przetargiem-wskazuje-jakiej-firmy-tramwaj-mu-sie-podoba-aa-U2pi-ckSm-52fW.html

#wroclaw #mpkwroclaw
  • 6
@Radv5G: @Tommy__: a to nie bylo tak ze po podwyzkach od stycznia w pierwszym kwartale i tak spadly wplywy ktore sobie miasto prognozowalo? z 30 bankami to mi sie wydaje ze a budwajzer caly czas bredzi o pelnej kwocie szacowanej?

oczywiscie prezes zadnych zrodel swoich wyliczen nie podal. jakim #!$%@? cudem taka osoba szefuje czemukolwiek ( )

no i jak nie ma szmalcu na 30 to niech kupi
@Radv5G nie koniecznie, tak ustawili by przetarg żeby tylko modertrans mógł to wygrać. Tak samo śmiesznie niska kwota na zakup 30 składów też nie musi być przeszkodą. W mojej branży producenci często sami kredytują klientów. Modertrans zbił by nieco cenę, zaoferował kredytowanie z powiedzmy
10% wkładzie własnym i przetarg wygrali by pewnie luzem, a jak tramwaje spełniały by swoje zadanie to co za różnica kto je wyprodukował.

Zupełnie inną sprawą jest to,