Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@siona: Mimo że do wzrostu 176 cm strona sugerowała mi rozmiar S, to wziąłem M, bo mam nienaturalnie długie kończyny. Na fittingu pan potwierdził, że dobry rozmiar ramy wybrałem.
  • Odpowiedz
@siona: ile masz wzrostu i przekroku?
Jak jesteś na granicy to bieresz rozmiar mniejszy. Przetestowane na 3 ludziach ktorzy pozniej byli na fittingu lub poszli przed kupnem roweru.
  • Odpowiedz
@uysy: to nie dla mnie - ja to biorę największy i modlę się, żeby był dostatecznie duży ;)

165 i 81 - kalkulator proponuje xs ale to będzie bardzo mała rama jednak a i koła 27,5 będą

BTW
obecnie ma 15 i sztyca sterczy z 30 cm
  • Odpowiedz
@siona: Wiem, to był przykład, że rozmiarówka Canyona i ich kalkulator, jest bardzo dobrze przemyslana.
Rower zawsze mozesz odesłać. Dodatkowo, jeżeli planujesz kupno (nie taniego roweru) to mocno proponowałbym wybrac się na dobór rozmiaru u dobrego fittera :).
Ostatnio znajomą wysłałem, cała w skowronkach, mega zadowolona.
  • Odpowiedz
@uysy: pomierzę obecną ramę i obczaję z ich tabelkami rozmiarów
generalnie xs-s różnią się na długość o 2 cm i 4mm przekroku
  • Odpowiedz
@uysy: obecna rama mogła by być ciut wyższa, generalnie jest ok
ale to inny rower - inne czasy - inny wiek - to było mocne xc... dziś jest opcja w miękko wszędzie czyli neuron (spectral)
  • Odpowiedz
neuron (spectral)


@siona: No to mocno sugerowałbym, wybrac się do dobrego fittera i skonsutlować budowę ciała, rozciągnięcie i tak dalej...aby zaproponował rozmiar :).
  • Odpowiedz
@siona: No wlasnie nie wiem. Tzn mogę się domyślać, bo wiem jak to wygląda u 80% ludzi. Zaskoczeni, że po kupnie roweru trzeba zmienić siodełko, mostek itp :D.
Ale powodzenia any way :).
  • Odpowiedz
@siona: mi kalkulator podpowiadał M (Grand Canyon), niestety okazała się za mała. Sztyce miałem około 1cm poza granicą. Po 1,5 roku jeżdżenia rama zaczęła wydawać dziwne dźwięki. Poszła na gwarancję, z prośbą o wymianę e-L-kę. To był strzał w 10tkę.
Kupiłem kolejnego Canyona (Luxa) i też L. jak dla mnie idealnie. Sztyca schowana z około 4cm zapasem.
  • Odpowiedz
@siona: Zmierz w obecnym rowerze, odległość między osią supportu, a siedzidłem. Tą odległość porównaj z rysunkiem geometrii ramy na stronie Canyona. Tak będziesz wiedział jaki rozmiar jest dla Ciebie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz