Wpis z mikrobloga

Jako kibic patrzący na to z boku, trochę nie rozumiem uśmiechów, radości i przechwałek kibiców Juventusu po informacji o problemach w Interze i zwolnieniu Conte.

Mówienie jakoby teraz Juventus miał prostą drogę do mistrzostwa jest śmieszne, bo Juventus nie był tuż za Interem, wyprzedziły ich Milan z Atalantą. No ale zrzucę to na karb waszego przyzwyczajenia do wygrywania w Italii ;)

Radość z "pozyskania" (choć to tylko plotki) Donnarummy też jest przedwczesna.
Nie za dużo już macie kominów płacowych? Szczęsny zarabia bodajże 6,5 mln i wcale nie musi nigdzie odchodzić, a opcje wypchnięcia go są dość nikłe. Perina chyba też częściowo opłacacie, a do tego jest jeszcze stara pensja Sarriego i grube kontrakty Rabiotów i innych CR7
Biorąc Dolarka za 10-12 mln rocznie będziecie wydawać krocie na pozycji, która nie jest pierwszą potrzebą ;)

I w ten sposób przechodzimy do ostatniego punktu: uciechy z problemów finansowych Interu.
Przecież Juventus też stoi na skraju bankructwa (czytałem gdzieś o ponad 500 mln długu), przez co idzie na zwarcie z UEFĄ w sprawie SuperLeague, a to może poskutkować jakimiś sankcjami, gdzie już teraz drżeliście o budżet z powodu strachu o Ligę Mistrzów.

Jedno przyznam kibicom Juventusu: mają klub w dość głębokim bagnie, ale pięknie potrafią się cieszyć, że ktoś obok (Inter) jest w nim z nimi i ma o 2 cm głębiej XD

#seriea #przemysleniazdupy #pilkanozna #juventus #inter #acmilan #superliga
Pobierz Dawkins_Wszechwiedzacy - Jako kibic patrzący na to z boku, trochę nie rozumiem uśmiec...
źródło: comment_1622108629EnHpt9IKYHFuRQdYlTxT0F.jpg
  • 13
@Dawkins_Wszechwiedzacy to niestety podsumowuje to jakimś bagienkiem i grajdołem jest seria a (a kibicuje Juve). Plan Juve był prosty - weźmiemy CR7, wygramy cl i będzie dobrze. Wyszła kupa. Agnelli uwierzyl że jest jakimś nowym ojcem chrzestnym i z Perezem świat zawojuje. Wyszla z tego śmierdząca kupa plus skład który nie ma ani przeszłości ani przyszłości. Do tego liga jest mizerna jeśli chodzi o marketing więc wpływów super nie ma. No i
A Milan jedzie na 98 letnim Załatanie...ehh wlosi


@czuczer: I zaraz dobierze do niego 35-letniego Girouda XD
Chyba znudziło im się bycie drużyną o najniższej średniej wieku.

Niemniej jednak, jest jeszcze Atalanta, której zdaje się nikt z "mocarzy" nie docenia. Dlatego uważam buńczuczne przechwałki Juventinich (także na wykopie) za dość zabawne zjawisko w kontekście ich obecnej sytuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a teraz gruchnelo że Allegro wraca
@Dawkins_Wszechwiedzacy: ja nie twierdze, że to będzie proste. Szansa jest to, że Fiat moze chcieć znow w nich napompować kasę. Jeśli nie....będzie różnie. Mówie jak dla mnie Agnelli za bardzo uwierzył w swoją "wielkość" i się na tym własnie ostro wykłada
@Dawkins_Wszechwiedzacy: Mi tam, jako osobie sympatyzującej z Juve, szkoda sytuacji w Interze. Różnica między Juve jest taka, że Juve zrobiła transfery które okazały się #!$%@? ale nie zrujnowały budżetu (zabolały, ale chyba nie wygląda to aż tak źle jak w Interze) a Inter zrobił dobre transfery (w większości) które ostatecznie okazały się poza możliwościami finansowymi.

Teraz te dwa kluby mogą zrobić w zasadzie to samo - coś tam posprzedawać, szukać tańszych
@Dawkins_Wszechwiedzacy: Nie wiem gdzie widzisz tą radość z problemów innych, może podaj jakieś przykłady. Każdy rozgarnięty kibic wie, że potrzebna jest silna Serie A, a nie będzie tego bez konkurencji w postaci conajmnjej klubów z Mediolanu. Dla mnie problemy Interu (czy tak w ogóle możemy mówić?) są przykre i współczuję kibicom że po takim sukcesie dochodzi do demontażu. Mam jednak nadzieję, że to uzdrowi finanse klubu i odbuduje jego siłę, bo
A pozyskanie Donnarumy to ogólnie śmieszna sprawa - sportowo ma to sens, finansowo może i też o ile uda się odpalić Wojtka, ale przyszłościowo ciężko powiedzieć - przecież może być tak samo jak z Milanem "dejcie pieniądze albo se idę" i trzeba będzie bulić albo szukać kogoś innego.


@coll: Finansowo (jeśli wierzyć gazetom) Gigio oczekuje pensji na poziomie Top 3 najlepiej opłacanych bramkarzy świata, a do tego dochodzi premia dla Raioli
@Dawkins_Wszechwiedzacy: transfer środków blokuje, w efekcie jakby nie mieli kasy. A co z tego, że ma bogatych właścicieli... Juz nie raz, nawet w czasach smiesznego ffp ostro dofinansowywali Juve. Generalnie sugeruje się dowiedzieć więcej jak ffp działa i jakie narzędzia pozwalaja na obejścia. Juz nie wspominając ze J to spolka akcyjna.

Jedyne pytanje czy będą chcieli, a nie czy mogą.
@Dawkins_Wszechwiedzacy: jakbyś chciał się jeszcze przy swoim upierać - przypadkiem trafiłem teraz:

Agent Jorge Mendes quashed the reports regarding a return to Lisbon, but Il Messaggero claims the Exor shareholders’ meeting could approve his departure and a capital increase for the Bianconeri this summer.
@Dawkins_Wszechwiedzacy: Najgorszy sezon od lat. Brak formy 80% drużyny, brak stylu, brak koncepcji, brak zgrania. Nieudane transfery, trener dopiero uczący się prowadzenia drużyny, kibice narzekający generalnie na wszystko. A i tak 2 puchary są, LM jest. I to jest problem, bo Juve (i generalnie Serie A) potrzebuje silnego Interu, Milanu, Romy, mocnych Atalanty, Lazio czy Napoli, dopiero wtedy liga będzie na tyle ciekawa, że topowe kluby z praw telewizyjnych nie dostaną