Wpis z mikrobloga

@kociaq: Hmm.. Z tego co tam w komentarzach da się znaleźć to zdjęcie pochodzi z jakiegoś Taronga i tam są 3 fotki (1 2 i 3). Jak by się uprzeć to można napisać do nich z prośbą o fotkę odpowiedniej wielkości, albo samemu pokombinować bo zdjęcie jest w wysokiej rozdzielczości.
@kociaq: Słuchaj, takie odzywki to wiesz komu możesz mówić. Teraz mi tu ładnie powiedz jak to przyciąć, bo inaczej dostaniesz to zrobione według moich upodobań!

;)

Może być przycięte u góry na wysokości 3 małych żółwi? (licząc razem z tym na focie)
@wysocki: haha no własnie sam podobnie chciałem to przycinać, ale nie wyszło to za fajnie ;) spróbuje jeszcze z jakimś narzędziem do kadrowania, ale nie chce nic tracić ze zdjęcia, bo jak za bardzo obetniesz skorupę żółwicy to te nie za fajnie ;/
@kociaq: @wysocki: otwieracie gimpa, wybieracie zaznaczenie prostokątne, wpisujecie w odpowiednie pola waszą rozdzielczość, przesuwacie zaznaczenie w wybrane miejsce, ctrl+i, delete i zapisujecie

a jak obraz jest za duży i nic ładnego nie możecie wykadrować to najpierw skalujecie go
@szymi: Nienawidzę GIMPa, a nie mam możliwości teraz ściągać PS, zresztą ostatnim razem bawiłem się w programie tego typu dobre 1,5 roku temu, przez ten czas jednak można wiele zapomnieć. Wyszło jak wyszło (coś źle przyciąłem i paski są po bokach), ja już nie mam głowy do tego, okropny program. GIMP < CS5 http://i.imgur.com/ttC0a.jpg
@wysocki: bo psa nawet solary obsłużą a z gimpem trzeba się parę dni oswajać, to prawda ;)

ale przyciąć do odpowiedniego rozmiaru to nawet w paincie bez problemu można, gorzej gdy chce się skalować bo paintowy algorytm robi to w bardzo niechlujny sposób

(wklejasz obrazek do painta, przesuwasz tak, by lewy górny róg pokrywał się z docelowym lewym górnym rogiem i w atrybutach obrazu wpisujesz wymiary)