Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Często zastanawiam się za jakie grzechy urodziłem się z progenią i z niedorozwiniętą górną szczęką. Dla nieobeznanych z tematem, progenia to wysunięta żuchwa do przodu, a w moim przypadku jeszcze górna szczęka jest za krótka przez co w ogóle nie widać górnych zębów. Mam przepaskudny uśmiech, jakbym miał za sobą kilka udarów, lata wyśmiewania w podstawówce, gimnazjum i liceum #!$%@?ły mi psychikę na tym punkcie. Próbowałem nawet z tego powodu bić się po twarzy, cały we łzach i nienawiści jakim jestem odmieńcem. Każdemu kto szczerzył się od ucha do ucha miałem ochotę rozwalić twarz. Miałem ochote zniszczyć coś pięknego, coś podstawowego co nigdy nie było mi dane. Zacząłem to ukrywać, po prostu przestałem się uśmiechać i od tego czasu życie stało się lepsze, skończyły sie drwiny, zacząłem mieć zainteresowanie ze strony plci przeciwnej i jakoś to leci od kilku lat. Jednak ciągle się pilnuje. Na imprezach uchodzę za tego co umie ludzi rozbawić, ale wydaję się nieprzyjemny bo nigdy do nikogo sie nie uśmiecham. Zabiło to moją pewność siebie, stałem się bardzo krytyczny wobec swojej osoby, tak bardzo chciałem się uśmiechnąć, okazać swoją ekspresję, ale nie, nie mogę. Najgorsze, że każda uśmiechająca się osoba wzbudza we mnie ten ból. Boli mnie, że rzecz na którą nie miałem wpływu wykreowała we mnie osobę która przez swoje silnie zakorzenione kompleksy zmarnowała mnóstwo szans na lepsze życie.
Nawet jakbym zdecydował się na operację to jedynie naprawiono by progenię, ale dalej mialbym problem z górną szczeką. Poza tym w ogóle mnie na to nie stać, poza operacja musialbym wydac kupe kasy na naprawe zębów bo efektem operacji jest mocno zdeformowany zgryz, a z górną szczęka byloby duże ryzyko uszkodzenia nerwów . Przynajmniej w moim przypadku by tak było.

Za jakie, #!$%@? mać, grzechy...

#depresja #progenia #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ae08b531a2c7000b20c931
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Dobra skończ #!$%@? bo naprawdę, rozumiem, że to jest problem bo sam miałem operację na progenię.
I od tamtego czasu życie się zmieniło.

Operacja jest nawet finansowana w 100% przez NFZ.
Więc serio, możesz to zmienić, coś z tym zrobić ale najwidoczniej nic nie robisz.
Jedyny warunek był taki, że można to zrobić po 18 roku życia, gdyż będziesz pod narkozą.
  • Odpowiedz
tylko musi rozwój i wzrost kości być zakończony, ok 19 roku życia dla mężczyzn..


@SNAKE_83: A nie, bo lekarz stwierdza to, więc u niektórych jest to nawet 26rok życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Analogicznie do zrośnięcia nasad kostnych i niemożności podania hormonu wzrostu celem "urośnięcia wzwyż"
  • Odpowiedz