Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, zastanawiam się nad kierunkiem studiów. Chciałbym iść na UEP i rozważam między informatyką i ekonometrią, a finansami i rachunkowością. Z informatyką mam mało wspólnego i o to się boję, interesuję się bardziej ekonomią. Zdawałem maturę z rozszerzonej matmy, angielskiego i geografii, ale wydaje mi się, że jak się przyłożę to dam radę. Czy warto pakować się na iie?
#iie #fir #uep #studia #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60abc0e14fdc3a000b6c3265
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: od razu ci mówię (jako absolwent ekonomii) że ekonometria nie ma wiele wspólnego z tzw ogólna ekonomia (faktów, wiedzy teoretycznej itp). Jest to bardziej budowanie modeli i nauka zrozumienia ich. Z drugiej strony fir jest bardziej ukierunkowany na księgowość czy finansowy aspekt przedsiębiorstw także to też nie jest stricte ekonomia. Jak interesuje cie ekonomia idź na kierunek ekonomia xD o ile taki jest. Minus tego kierunku jest taki że jest
Skończyłem IiE i ze znajomych co też to skończyli nikt nie zarabia mniej niż 4k netto nawet samym licencjatem. Te studia kształcą analityków biznesowych, product ownerów, testerów, miękki support IT. Sporo też osób pracuje na stanowiskach związanych z ubezpieczeniami, inwestycjami i bankowością. Nawet w ministerstwach ludzie pracują. Jest jedno ale. Żeby dobrze wykorzystac potencjał kierunku musisz bardzo dobrze znać angielski, wtedy bardzo dużo pracy zdalnej.

Co do FiR. Da się mieć z