Wpis z mikrobloga

Chciałbym uporządkować swoją dietę i schudnąć. Mam jakąś tam swoją bazę przepisów, ale dotąd liczyłem tylko kalorie, bez makroskładników. Czytam trochę o tym jak należy dobierać ilość makrosładników i widzę, że ilość białka należy przeliczać na wagę ciała. Jako że mam obecnie dość znaczącą nadwagę (115kg przy 192cm) to czy to nie zakłóca trochę proporcji?
W związku z tym ułożyłem coś takiego i fajnie by było jakby ktoś kto się na tym bardziej zna powiedział czy to ma sens:

Wzrost: 192cm
Waga: 115kg

Kalorie dziennie: 2200kcal (deficyt kaloryczny żeby schudnąć)
Białko: 241g (2.1*(waga ciała)) - około 44% zapotrzebowania
Tłuszcze: 61g (około 20% całej kaloryki, tutaj wychodzi 24%)
Wędle: 162g (pozostała ilość kalorii - tutaj wychodzi około 30%)

Ma to sens? Zastanawiam się czy nie przenieść trochę białka na węgle (tak żebu dobić do 40-50% węgli).

#dieta #odchudzanie #dietetyka
  • 7
  • Odpowiedz
@Jabco: Nah, kaloryka jest ok dla mnie, już próbowałem. Ale masz rację - za dużo tego białka. Zmieniłem trochę rozkład makro:

Białko - 110g (20% zapotrzebowania)
Tłuszcze - 73g (30% zapotrzebowania)
Węgle - 275g (50% zapotrzebowania)
  • Odpowiedz
2200kcal


@dunkey: ważę mniej (dziwnie to brzmi), jestem niższy, a spożywam więcej kalorii i chudnę znowu ~1kg/tydzień.
Dodaj sobie trochę NEAT (Non-Exercise Thermogenesis Activity) i efekty będą nawet przy 2500kCal, a jak będziesz miał prawdziwy trening to nawet przy 3000kCal.
Waga to też nie wszystko, patrz po pasku w spodniach nawet jak waga stoi.
I nie trzymaj ścisłej diety na 100% bo jak pękniesz to będzie bardzo źle, jedz smacznie, pozwól
  • Odpowiedz
@mateos11: śmieszny jesteś, ale odpowiem tobie. Nie za 50 tygodni będę ważył od 15 do 25 kg mniej niż obecnie. Zależnie od tego jak będzie wyglądał mój tryb życia, w razie kolejnej kontuzji może waga nawet wzrosnąć.

A 20kg to ja tygodniowo wypijam tyle wody.
  • Odpowiedz
@dunkey: mało gdzie to przeczytasz, bo w necie masz pełno ogólników. Podaż białka obliczamy dla wagi docelowej. Wystarczy żeby było go ponad 1g/kg, nie musisz spożywać go aż 2g/kg, 1,3-1,8g/kg będzie optymalne jeżeli nie pracujesz fizycznie a aktywość ograniczasz do kilku rekreacyjnych treningów tygodniowo.
  • Odpowiedz