Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Anthermil: po co lockdown? Hmm, pierwszy był jeszcze do zrozumienia. Może drugi też by się dało jakoś wytłumaczyć, ale ubijanie gospodarki, losowe wybieranie branż w których można prowadzić działalność, tymczasem kościółki cały czas otwarte, do tego dalsze rozdawnictwo itd myślisz, że to dla dobra ludzi? Lockdown był potrzebny, żeby nie wyszło od razu jak bardzo niewydolna jest służba zdrowia. Jak był ledwie dodatkowy 1k chorych, to już jebnelo wszystko, a potem
  • Odpowiedz
od lat trzeba mieć potwierdzenie pewnych szczepień żeby odwiedzić dany kraj


@KornixPL: i poza szczepieniem na malarię itp. choroby to po przylocie do danego kraju muszę na wszelki wypadek unikać ludzi, nosić maskę, sterylizować klamki w biurze czy na wszelki wypadek udać się na kwarantannę?

OK rozumiem - nie mamy pandemii malarii. W takim razie możesz mi podlinkować jakieś dane przy jakim procencie wyszczepionych będzie można to traktować jak malarię, tj.
  • Odpowiedz
@KornixPL: Ale szczepienia nie chronią przed złapaniem choroby ani przed jego rozprzestrzenianiem, daje ci pewnego rodzaju gwarancję że będziesz miał łagodniejsze objawy.

Ja się nie szczepie ponieważ w mojej grupie wiekowej nawet nie zauważę że mam wirusa i równie dobrze może to być dla mnie grypa.

A po 2 skoro to taki groźny wirus to czemu zamykane są siłownie które pomagają utrzymać zdrowie na najwyższym poziomie a kościoły do którego chodzi
  • Odpowiedz
Nie chce się kłócić, chce zrozumieć Twój punkt widzenia. W jaki sposób centralna baza szczepień ma odebrać Ci wolność czy "trzymać za ryj" jak to nazwałeś?


@KornixPL: jeśli tego nie wiesz to tej wolności już dawno zostałeś pozbawiony.

A istniejące książeczki szczepień są wymagane jedynie w przypadku żółtej gorączki i czasem polio. Do tak bardzo popularnych i często odwiedzanych krajów jak Niger, Czad czy Angola. Faktycznie, nie ma różnicy pomiędzy tym,
  • Odpowiedz
oho krupier dalej #!$%@? głupoty antycovidowe twierdząc że 3,5mln zgonów to mało bo SETNA PROCENTA LUDZKOŚCI HEHE


@Dorken: z prostą matematyką ci nie po drodze, co nie?

Tak, 3,5 mln zgonów w ciągu półtora roku to mało. A jakby jeszcze brać pod uwagę, że część z nich była nieprawidłowo klasyfikowana i staty były naciągane to już w ogóle ciekawa liczba by wyszła.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dlaczego nie zostawić zaświadczeń o szczepieniu tak jak było wcześniej? Po co wprowadzać centralny system paszportów covidowych? To jest ślepa wiara w to że rządy chcą dla obywatela tylko dobrze i wcale im nie zależy na trzymaniu nas za ryj.

@Chuseok: i w czym to jest lepsze od tych cyfrowych paszportów? Chcesz gdzieś polecieć to rób test za 500 zł albo daj zaświadczenie, ale takie które im odpowiada, w odpowiednim języku,
  • Odpowiedz
@KornixPL: co ty porownujesz w ogole, paszport covidowy to zaprzeczenie idei unii europejskiej,(na przykladzie niemcy-polska z ostatnich kilku miesiecy)
znowu jestesmy wlasboscia danego kraju jak za komuny, a zeby nie byc wystarczy oddac swoje dane korporacjom i rzadam, i pokazywac swistek przed kazdym wejsciem do baru,kina, itd.

troche #!$%@? ten nowy lad, zaszczepilem siejuz, ale to jest skandal jak wykorzystano epidemie w celach szerzenia zamordyzmu

jeszcze i u nas i za
  • Odpowiedz
@KornixPL: w ogóle to smutne jest, że im dłużej człowiek żyje tym coraz częśćiej ma deja vu...

Takie głupie posty sprawiają, że czuję się jak w 2002 roku i wygląda to tak

- wiecie co, ja rozumiem walkę z terroryzmem, ale macanie babci, zakaz wnoszenia obcinaczki do paznokci czy butelki wody...
- co Ty szurze mówisz, zawsze pewne wymogi bezpieczeństwa były
- no tak, ale np. inwigilacja obywateli ...
- ale
  • Odpowiedz
to czemu nie można wpisać zaszczepienia do normalnej książeczki tylko wydawana jest jakaś specjalna?


@Jestembogaty: bo szczepionka zostala warunkowo dopuszczona do obiegu i jest tylko preparatem. Zeby to wpisac do dotychczasowych ksiazeczek szczepien to by sie musialy zakonczyc fazy testow ktore beda trwac do 2022/2023 roku (w zaleznosci od producenta).
  • Odpowiedz