Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
W żadnym wypadku nie psujesz procesu szczepień. Nawet z darmowymi testami lepiej się zaszczepić niż potem bujać się z ewentualnymi powikłaniami.

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@KornixPL: ale do tej pory nikt nie odbierał wolności obywatelskich jak nie miałeś szczepień. Nawet niezaszczepione bombelki chodziły normalnie do przedszkoli i żłobków..
  • Odpowiedz
nie ma tego dużo ale jednak.


@KornixPL: na festiwal żeby wejść też trzeba mieć szczepienie? To jest ta nowość, że każdy kraj paszport covidowy może rozszerzyć według własnej fantazji, nie można rządowi dawać tak dużych możliwości ograniczania swobód obywatelskich.

Dlaczego nie zostawić zaświadczeń o szczepieniu tak jak było wcześniej? Po co wprowadzać centralny system paszportów covidowych? To jest ślepa wiara w to że rządy chcą dla obywatela tylko dobrze i wcale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Chuseok: przecież ten hucznie nazywany paszport to po prostu certyfikat/zaświadczenie o szczepieniu. A globalna baza po prostu uprości formalności
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Chuseok: Nie chce się kłócić, chce zrozumieć Twój punkt widzenia. W jaki sposób centralna baza szczepień ma odebrać Ci wolność czy "trzymać za ryj" jak to nazwałeś?
  • Odpowiedz
każdy kraj paszport covidowy może rozszerzyć według własnej fantazji


@KornixPL: Przecież napisałem, paszport ten może być wykorzystywany w wielu miejscach, nie tylko przy przekraczaniu granic. I może być wstępem do kolejnych ograniczeń.

Oczywiście wcale tak się nie musi stać, zobaczymy co się będzie działo na jesień.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@KornixPL: powiem tak - ja szczepienie mam za sobą, znaczna część ludzi jest już po chorobie, albo się zaszczepi, więc nie uważam, żeby ograniczanie swobód obywatelskich w takiej sytuacji miało jakikolwiek sens, prócz przygotowania do oceny obywatela. Zaraz oprócz paszportu pojawia się pewnie nowe usługi z których tylko ktoś przychylny władzy będzie mógł korzystać, ale walnie się to pod przykrywką covidka, czy innej choroby i tyle będzie z "normalności"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ZaBurz: @Chuseok: to co byście zaproponowali aby jednocześnie pozwolić na normalne funkcjonowanie jak i zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby i kolejnym zgonom, a co za tym idzie ryzykiem zrobienia z Sars-Cov2 choroby sezonowej?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@KornixPL: teraz nic już nie trzeba robić, prócz standardowych działań, jak z każdą inną zaraźliwa chorobą, czyli obowiązek szczepień i tyle. Dlaczego trzeba na siłę dorzucać jakieś dodatki w stylu braku możliwości pójścia do mięsnego jak jesteś zdrowy, ale niezaszczepiony? Gdyby program szczepień był prowadzony prawidłowo, to byśmy już dawno byli po "pandemii", czy co tam mamy teraz prawnie. Na grypę są szczepienia, ale nie są obowiązkowe i jest chorobą sezonową.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@ZaBurz: wydaje mi się że może to być spowodowane rozrostem ruchów antyszczepionkowych, fale newsami itp. Również nie uważam że to dobra opcja (ograniczenia dla niezaszczepionych w obecnej formie, tym bardziej że niektórzy mogą mieć jakieś przeciwwskazania do szczepienia) ale większość antyszczepów nie szczepi się tylko dla samego faktu (mutacje genetyczne, bill gates, do wyboru do koloru). Ci co mogą a się nie szczepią są moim zdaniem trochę samolubni. Co z tego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@KornixPL: ale myślisz, że nasz rząd obchodzi, że ktoś umrze? Od ponad roku robią wszystko na opak. Jestem dość pesymistycznie nastawiony obecnie.
  • Odpowiedz
@ZaBurz: No to po co niby te lockdowny xD Już kurde bez przesady, krajem zarządzają ludzie z klucza partyjnego, którzy niczego nie potrafią zorganizować, więc efekt jest jaki jest.
  • Odpowiedz