Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#przemysl #pytanie #historia #wielkawojna #twierdza #podkarpacie #podroze

Pytanko do pasjonatów historii i pokrewnych oraz mieszkańców Przemyśla na pokładzie.

Jutro mam zamiar uderzyć na dwa dni w Twierdzę Przemyską. W necie niestety ciężko znaleźć informacje o stanie poszczególnych fortów (albo ja po nocce w robocie jestem nieprzytomny). Na jutro planowany mam objazd po umocnieniach na północ od rzeki San. Wliczam w to również sam Przemyśl i wewnętrzny pas umocnień jak i zachowane fragmenty #liniamolotowa.

Ktoś by mógł podrzucić jakie miejsca są warte zobaczenia? Czasu na oglądanie ~10h dziennie. Muzea, płatny wstęp to nie problem. Chcę jak najwięcej wyciągnąć z tej wycieczki.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

  • 6
@taki_tam_ktos: Znalazłem ulotkę z oceną atrakcyjności fortów z czasów swojej wycieczki 2 lata temu (gwiazdki w kolumnie 5). Z tego co pamiętam największe wrażenie zrobił na mnie Salis Soglio (ruiny+ otoczenie), ale nie dotarłem np. do Wernera podobno też fajnego.
Myślę, że warto się przejść do punktu Informacji Turystycznej i dopytać o wystawy czasowe albo np. zamknięcie z powodu remontu.
Wezymord - @takitamktos: Znalazłem ulotkę z oceną atrakcyjności fortów z czasów swoje...

źródło: comment_16216235861j0ACSdLuM2dI79VhlLbHb.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@taki_tam_ktos: generalnie to można iść wg listy, którą wkleił @Wezymord patrząc na gwiazdki, odzwierciedlają one stan i atrakcyjność poszczególnych fortów, tylko ułóż to sobie w odpowiedniej kolejności, jeśli chodzi o remonty to chyba brama na solis soglio jest w remoncie, ale na sam fort można wejść bez problemu. Na fortach blisko granicy pamiętaj żeby mieć ze sobą dowód na wypadek kontroli straży granicznej i nie podchodź za blisko biało czerwonych słupków
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@taki_tam_ktos: a jeszcze co zobaczyć w samym Przemyślu to muzeum, nie wiem czy małe muzeum w bunkrze jest otwarte, może schron ochrony cywilnej, muzeum twierdzy chyba jest zamknięte plus z takich "darmowych" rzeczy to umocnienia w parku miejskim i na kopcu tatarskim. Koło parku jeszcze sowiecki tradytor linii Mołotowa