Wpis z mikrobloga

@Moderacja na prawdę pozwolicie, żeby na tym portalu wisiały wpisy nakręcające nienawiść do drugiego człowieka, ze względu na jego orientację seksualną? Człowiek rodzi się gejem, lesbijką, wchodzi na ten portal i czyta że jest pedofilem i trzeba go zamknąć w szpitalu psychiatrycznym. Już pomijam to, że te wysrywy tworzy najbardziej toksyczna część tego portalu- #przegryw oraz #konfederacja których łączy nienawiść do kobiet oraz liberalizmu. Pomyślcie o osobach, które taka nienawiść może ranić, mimo że na nią nie zasłużyli.
#bekazprawakow
#neuropa
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Masz tolerować moją nietolerancję


@Bounty: nieironicznie tak, masz te 21-25 lat i nie przeczytałeś nawet książki w której Popper pisze o tym paradoksie XD A tolerować nietolerancję wg dalszego ciągu w owej książce należy do momentu w którym owa nietolerancja zamyka usta innym siłą. Gdybyś czerpał wiedzę ze źródła a nie z memów na wypoku wiedziałbyś o tym. Masz nawet wiki, też słabe źródło, ale książki Ci nie wkleję, musiałbyś iść do biblioteki:
https://en.wikipedia.org/wiki/Paradox_of_tolerance

Nonetheless, alternative interpretations are often misattributed to Popper in defense of extra-judicial (including violent) suppression of intolerance such as hate speech, outside of democratic institutions, an idea which Popper himself never espoused.[citation
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: starasz się brzmieć mądrze i naukowo próbując odbierać komuś prawa do równości i nie bycia gnębionym, na podaatwie pustynnych opowieści. Możesz sobie darować pretensjonalny ton
  • Odpowiedz
@Bounty: nie mogę, bo opierasz się na wyrwanym z kontekstu fragmencie książki której nie czytałeś. A nawet gorzej bo na memie. No ciężko nie być protekcjonalnym w tym wypadku.
Chyba że argumentem ma być "prawo do równości i nie bycia gnębionym", co biorąc pod uwagę Twoje wpisy i wypowiedzi nie jest specjalnie egzekwowane. Czy może to jakieś założenie "ja gnębię gnębicieli, więc mogę"?
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: czytałem Biblię, jeśli o tą książkę ci chodzi. Starasz mi się wmówić, że ślepa nienawiść do drugiego człowieka jest generalnie fajna i spoko, bo jest podparta pustynnymi opowieściami, i generalnie to należy tolerować tą nietolerancję, dać sobie odebrać wszystkie prawa i siedzieć cicho, bo tak napisali w jedynej książce jaką w życiu czytałeś. Nie przekonałes mnie.
Już lepiej poszło koledze, który chce mi wmówić że za wytrysk do ust
  • Odpowiedz
@Bounty: przynajmniej nie mylę Biblii z książką Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie - kiedy osoba mająca problem z rozróżnieniem tych dzieł mówi mi żem nieinteligentny, biorę to za komplement, ponieważ minus razy minus daje plus ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz