Wpis z mikrobloga

ręka nie bolała tego samego/następnego dnia? Jeżeli tak to w jakim stopniu?


@zwierzeta_sa_spoko: zależy od osoby. Ja pierwszego dnia czułem lekki ucisk w miejscu szczepienia i mocno chciało mi się spać, zasnąłem 5 godzin wcześniej niż zwykle. Następnego dnia czułem tylko jakby mnie komar #!$%@?ł w ramie.
Kumpel który szczepił się dzień wcześniej przez 3 dni narzekał, że ledwo rękę podnosi.
@zwierzeta_sa_spoko: ręką zaczęła trochę boleć w następny dzień po szczepieniu ale tylko wtedy jak dotykałem miejsca gdzie byłem zaszczepiony i też trochę bolała jak ją podnosiłem bardzo do góry, ale jeszcze tego samego dnia pod wieczór mnie już przestało boleć , myślę że w przypadku takiego bólu wystarczy jedna tabletka apapu ale ja nie brałem bo aż tak bardzo mnie nie bolało pzdr.
Mnie po modernie po około 12h zaczął boleć ten mięsień w którym wbijali szczepionkę i w zasadzie tylko ten. Przeszło po około 2 dniach.
Żadnych przeciwbólowych nie musiałem brać, wystarczyło izolować ten mięsień z ruchu i nic nie było czuć :)

Podobno druga dawka robi większe spustoszenie, jak coś to pytajcie mnie po 6 czerwca czy żyję :D
@bluberr: I właśnie na ulotce takiego leku, który kupujesz normalnie w aptece, masz wypisane wszelkie możliwe skutki uboczne wraz z tym jak często występują, zalecenia kto nie powinien przyjmować (np. dlatego, że po długofalowych badaniach wyszło, że cukrzycy albo osoby z zaburzeniami tarczycy nie powinni go przyjmować).
I jeżeli idziesz do lekarza, to często zanim coś przepisze, to zapyta się "czy jest pan cukrzykiem, albo ma problemy z tarczycą" zanim przepisze