Wpis z mikrobloga

wg Ciebie posłuszeństwo albo śmierć to wolny wybór


@konsonanspoznawczy: Według mnie nie. Wg mnie nawet wybór "praca u kapitalisty lub ubóstwo" nie jest wolnym wyborem. Ale tutaj nagle dużo ludzi zaczyna się odpalać i nie rozumieć mojej perspektywy.
  • Odpowiedz
przecież w tym feagmencie chodzi, że skłamał, że oddał wszystko a nie oddał. Mógł nie oddawać w pierwszej kolejności.


@Fingal: nie mógł, wszyscy oddawali bo naśladowali Jezusa. Jak chcesz to mogę z tobą przestudiować ten fragment w większym kontekście. Jak słusznie @Gaku745 zauważył, Jezus i wcześnie chrześcijanie nakazywali życie swoim współwyznawcom w komunie, używając przy tym Boga do egzekwowania tej komuny poprzez, zabijanie na miejscu. Dobrze że jakoś pół
  • Odpowiedz
Jeżeli tego nie uważacie za odbieranie wolnej woli, to tym bardziej nie powinniście jakichkolwiek skończonych konsekwencji ludzkich praw uważać za, odbieranie wolnej woli.


@Arientar: No właśnie dokładnie o to mi chodziło, ale miałem problem z przekazaniem tego klarowniej.
  • Odpowiedz
@Arientar: groził jakimiś czarami, że będzie kąpiel w smole pod ziemią, a więc no. Stalin groził kulą w łeb i to jest groźne. Jakby mi ktoś powiedział, że jak mu nie dam telefonu to spłonę po tym jak umrę, to bym go wyśmiał, natomiast gdyby przyszedł z wojskiem i powiedział, że albo oddam majątek albo rozstrzelanie to bym się osrał
  • Odpowiedz
@Lorneta_z_meduza: ja jestem I ateistą o antykomunistą.
I nawet swego czasu sprzeczałem się z @Gaku745 o Stalina, wielki głód na Ukrainie i dostęp do prac naukowych pod jednym z jego wpisów otagowanych jako #antykapitalizm, jeżeli dobrze pamiętam.

Co nie zmienia faktu, że gdy się z kimś zgadzam w czymś, to nie obchodzi mnie ze w masie innych rzeczy mam odmienne zdanie. A tutaj niestety na stan
  • Odpowiedz
groził jakimiś czarami, że będzie kąpiel w smole pod ziemią, a więc no. Stalin groził kulą w łeb i to jest groźne. Jakby mi ktoś powiedział, że jak mu nie dam telefonu to spłonę po tym jak umrę, to bym go wyśmiał, natomiast gdyby przyszedł z wojskiem i powiedział, że albo oddam majątek albo rozstrzelanie to bym się osrał


@konsonanspoznawczy: problem jest taki że ludzie w to wierzyli i jeśli
  • Odpowiedz
o Stalina, wielki głód na Ukrainie i dostęp do prac naukowych pod jednym z jego wpisów otagowanych jako #antykapitalizm, jeżeli dobrze pamiętam.


@Arientar: Nie pamiętam tego, to serio było ze mną? Ja raczej piszę dość antystalińsko, za co mnie cały Formbi szkaluje.
  • Odpowiedz
No właśnie dokładnie o to mi chodziło, ale miałem problem z przekazaniem tego klarowniej.


@Gaku745: sami chrzescijanie nie lubią tego klarownie przekazywać i płynnie zmieniają podejście od traktowania tego poważnie gdy chcą kogoś na wrócić to fikołków takich jak ten zaprezentowany przez @konsonanspoznawczy, gdy staje się to niewygodne w dyskusji. "Moving the goalpost" to darzi lubiana przez teistów taktyka. Tak jak liczenie się z tym że ktoś nie
  • Odpowiedz
Nie pamiętam tego, to serio było ze mną? Ja raczej piszę dość antystalińsko, za co mnie cały Formbi szkaluje


@Gaku745: w takim razie być może was pomyliłem. Jeżeli tak to przepraszam. Prowadzę wiele dyskusji i czasem mi się coś pomyli.na pewno toczyłem ja z kimś kto aktywnie udziela się na tagu #antykapitalizm.

Swoją stroną to zabawne, ze w zależności pod którym tagiem dyskutuję jestem nazywany lewakiem, libkiem,
  • Odpowiedz