Wpis z mikrobloga

@DarthRegis Ech, oby ktoś to dokończył. Miura i tak nie był takim samym człowiekiem w wieku 50 lat co w wieku 30, on też się zmieniał i ewoluował, jak każdy. Myślę, że jest to możliwe żeby jego współpracownicy mogli dokończyć Berserka pod przewodnictwem jakiegoś nowego utalentowanego mangaki, który by to kontynuował w duchu Miury. Z resztą jego współpracownicy raczej na pewno muszą czuć klimat dzieła i wiedzieć przynajmniej co mniej więcej byłoby
  • Odpowiedz
@DarthRegis Berserk już od bardzo długiego czasu nie trzymał poziomu (za wyjątkiem rysunków) w porównaniu do tego, co było ~20 lat temu, a od 10 lat to historia stała się dosyć nużąca. Myślę, że zmiana autora wyszłaby bardzo na plus.
No ale szkoda chłopa w tak młodym wieku.
  • Odpowiedz
Berserk już od bardzo długiego czasu nie trzymał poziomu


@chinskie_bajki: mi z kolei Fantasia Arc bardzo się podoba, ma taki tolkienowski, sielankowy i epicki klimat, a mimo to czuć, że jest to cisza przed burzą. W Fantazji dostawaliśmy też mocne info-dumpy odnoście Skull Knighta i Ręki Boga. Jeszcze wątek Rickerta i jego nowo uformowanej drużyny, eh. Chociaż co do Boat Arcu to nie ma chyba w fandomie podzielności zdań, co do
  • Odpowiedz
@DarthRegis: Absolutnie zasmucony i załamany wiadomością. Ta seria to absolutny kanon i wzór kulturowy dla dark fantasy.. niebywale motywująca i humanistyczna historia drogi wojownika. Guts jako ten Przeklęty, Zmagający Się, Czarny Szermierz stawiający czoła absolutnie nieprzyjaznej rzeczywostości to coś, co wyryło mi się w duszy na zawsze.

Wbrew pozorom mam nadzieję, że nikt nie podejmie ołówka za Kentaro. To była jego wizja i opowieść, może ewentualnie ktoś pozwoli nam zajrzeć do
Vatnajokull - @DarthRegis: Absolutnie zasmucony i załamany wiadomością. Ta seria to a...

źródło: comment_1621504877jxFd2rpuISVoq05Z7Pytn1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ostatnio seria, którą śledziłem dostała najgorsze i najgłupsze zakończenie jakie można sobie wyobrazić.


@CXLV: Sie sind das Essen und wir sind die Jäger! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  • Odpowiedz
podobało mi się że mamy jedynie jego jedno zdjęcie i człowiek sam w sobie był tajemnicą


@Brydzo: o samej jego śmierci dowiadujemy się po dwóch tygodniach od faktycznego zgonu (Miura odszedł 6 maja). Japońskie społeczeństwo w swoim szacunku do prywatności znanych osób to jednak nadkultura i wzór dla innych.

  • Odpowiedz
@DarthRegis: Ja czytam tylko po polsku - duzo jest jeszcze tomow pozniej? (Ja skonczylem na historii z elfami ale niestety w porownaniu z wczesniejszymi tomami to juz było słabe). Dla mnie Manga genialna - mam nadzieje ze jednak nikt jej nie przejmie bo sie stanie tak jak z Thorgalem. Niestety ludzi genialnych jest mało i jest bardzo ciężko by sie znalazł ktoś kto podoła takiemu wyzwaniu (bo gdyby mogl podołac to
  • Odpowiedz