Wpis z mikrobloga

2 doba w Niemczech, brak w środowisku pracy chociaż 1 polskojęzycznej osoby, wyłącznie sami Niemcy. Na pierwszy rzut oka duża biurokracja, lojalki, mili i pomocni Niemcy, w końcu okazja coś więcej po niemiecku pogadać - wstępna ocena języka bardzo dobra, w kursie wrzucili mnie na B2 z możliwością przejścia na C1. Masa nowych informacji, wszystko nowe, warunki mieszkalne świetne, ponad 80 m² tylko dla mnie + ogród. Podpisałem umowę na rok będę chciał zostać na stałe potem, w Polsce zostać dłużej to byłaby strata czasu, za rok przy biegłym niemieckim myślę że dostałbym niezłe oferty w Polsce ale jak wejdzie "nowy ład" to by straciło znowu sens, współczuję uwiązanym ludziom kredytami, rodziną etc. w tym beznadziejnym kraju. Z samym załatwieniem testu to był dla mnie szok, "ale że jak to, wpisujesz te dane i za 10 min mam termin na test i nic nie place!? -tak" ta wiem kraj bogatszy ale trzeba patrzeć też jak forsa zarządza, polska woli przewalić dziesiątki miliardów na socjal mimo że jest dużo biedniejsza zamiast w rozwój chociażby szkolnictwa, obecne polskie szkolnictwo jest niesamowicie nudne, nieefektywne, beznadziejne. #bekazpisu #polska
#imigracja #neuropa
  • 11
A jeszcze ministerstwo zdrowia skróciło kwarantannę mimo że mogło jeszcze odmówić z tego co wiem, mimo tego poszło na rękę, aż uwierzyć nie mogłem i poprosiłem o jakieś potwierdzenie i faktycznie napisał ktoś z ministerstwa że jestem zwolniony z kwarantanny
Ty ale wiesz ze w DE na socjal to plynie ocean kasy ?


@mmmmmmmmmmmmmm: @Serylek: I realnie to jest dla nich nic takiego, to Polska procentowo wydaje chyba wręcz najwięcej w Europie na socjal. Procent tych wydatków w relacji do PKB chyba.
Niemieckie 500+ jest chyba podobne do Polskiego wartościowo, norweskie nie dość że niższe to jeszcze wręcz jest wypowiadane Polakom właśnie dlatego - "macie ciągnąć ze swojego kraju skoro