Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej Mirki,
Niedługo przeprowadzam się do nowego miejsca, gdzie niestety żaden operator nie ma rozsądnego neta.
Mam trzy opcje:
1. Neostrada 10mbit. Poprzedni właściciel miał, sprawdzałem prędkości realne 5/0,5 - masakra
2. Net radiowy 30/10 za 40pln. Gosciu od nich sprawdzał prędkość i wyszła 70/30, więc te 30/10 jest szansa ze się uda.
3. Lte - mam z okna widok na trzy anteny.
Najbliższa jest 70m (Orange i tmobile lte 1800 i 2100, ale bez 2600).
200m jest maszt Play z pełnym zakresem 2600. Trzeci najdalszy maszt (300-400m) to Orange i Tmobile z pełnym zakresem 2600.

Myslalem, żeby wziąć na próbę Orange internet biurowy 999gb z Huawei b818, docelowo 55pln/msc. Można testować dwa tygodnie i ew. oddać. Przy tak bliskich odległościach, jest sens kupować antenę?
Muszę mieć stabilne łączę do zdalnej roboty, więc zastanawiam się docelowo nawet nad jednoczesną opcją 2 i 3. Co myślicie?

#lte #internet #orange #wifi #tmobile
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@d1sconn3cted: @Cichywykopek: no na pewno na początek wziąłbym na próbę, tym bardziej że dają też modem. Teraz mam ekipę remontową, więc mógłbym póki co kupić antenę i poprosić, żeby ładnie zamontowali, poprowadzili pod dachówkami, przewiercili się na strych etc., tak żeby była nawet na przyszłość. Tylko nie wiem czy w moim przypadku taka antena ma w ogóle sens, jeśli nadajniki mam pod nosem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@markos610: ja bym szedł w radiówkę, z jakimś okresem na przetestowanie (najlepiej komendą pathping podczas różnej pogody żeby sprawdzić czy nie gubi pakietów). Z LTE może być OK, a może być mocno obłożony nadajnik i będzie chodzić różnie. Plus ograniczenia transferu itp. Z kolei radiówka jeśli mają tego typu prędkości, no to raczej sprzęt jest współczesny i powinno chodzić przyjemnie jeśli zestawione zgodnie ze sztuką. Pytanie czy potrzebna ci wyższa prędkość,
@Cichywykopek: Nie tyle co technologia ale zalezy od operatora, ja mam 10mbs maksymalnie dostepne. Sa niby dostepne nowsze radiolinie czy koncowki ktore instaluja u klientow na dachu czy fasadzie ale nie kazdy operator inwestuje czy chce oferowac wieksze predkosci.