Wpis z mikrobloga

@camos: Jak ogrywalem te 5 lat temu to chyba chcialem od razu wszystkie trofki wbic za pierwszym razem i gralem z video guide na boku, co mi szybko zbrzydlo wiec odlozylem gierke. Teraz cos mnie naszlo zeby dokonczyc. Ogralem sam zeby miec przyjemnosc z gry i fabuly a pozniej sie wzialem za trofki. Gierka w miare krotka wiec nie stracilem tak duzo czasu
@camos: są po prostu źle zrobione i dobrze. Przykładem był 1 SouthPark gdzie trzeba było grać z poradnikiem, żeby czegoś nie pominąć, a w 2 części powiedzieli, że zatrudnili typa od trofek i można było sobie pograć na luzie, a po zakończeniu gry dozbierać co trzeba.
@oliwirgutkowski: no nie, ty bys chcial po prostu zeby kazda gra miala te same trofea, a nie zawsze tworcy musza tego chciec, moze oni chcac miec bardziej wymagajace? czyli ze np w chapterze 5 musisz cos kliknac i tyle
@camos: nie chciałbym do minimum ograniczyć missable trophies, czyli jak w chapterze 5 nie pogadam z kimś, to mogę to zrobić później, albo wczytać chapter, a nie musze odpalać gry od nowa. Ewentualnie jak np. w FF7 gdzie trzeba grać 2 raz całość, ale też jest trofka za przejście na hard i robisz, czego brakło za 1 razem. Są po prostu trofea złe i dobre tyle.
@shichibukaii: no gratulacje, udało się ( ͡° ͜ʖ ͡°) na ps4 jest chyba 30 trofek, jak przeszedłem grę i zrobiłem battle mode poza Weskerem to miałem odkryte jakieś 50% podejrzewam, że większość to jakieś sekrety i pewnie bez poradnika się nie obejdzie, ale narazie i tak odpuszczam, bo wciąż jestem nieco sfrustrowany tym, że musiałem przechodzić na 2-3 razy końcówkę (ʘʘ)
jak twórcy mają olej w głowie to robią, grę tak że sobie grasz na ludzie kończysz i trofkujesz. Ale niektórzy mają za daleko do łba ()


@oliwirgutkowski: w 50% się zgodzę, a w 50% nie. Czasem trofea są przekombinowane i niedorzecznie ciężkie/głupie, a czasem pozwalają głębiej poznać grę i wszystkie smaczki w nią wsadzone. Ja staram się w każdą grę wbić na platynę i dużo
@tarkaz: z tego co patrzę na listę z ps4 to pewnie te brakujące masz takie które wymagają zrobienia czegoś w danym momencie w kampanii, dodali na ps4 tego trochę extra. Jakbyś kiedyś wrocił żeby robić rank A, to całą kampanie idzie przejść w ~3h, a gdzieś tak w 1:30 masz darmowy save który się nie liczy do statystyk. Więc w najgorszym przypadku jak coś pójdzie nie tak, to 'tylko' trzeba zrobić