Wpis z mikrobloga

Elon Musk latami stara się zrobić nowoczesną rakietę, a tu jakiś szef marynarki wojennej przyznaje że obiekty niezydentyfikowane naprawdę istnieją i mają technologie 100 -1000 lat do przodu tego co obecnie mamy xD

Co za czasy, jprdl, Barak Obama też oficjalnie o tym mówi, że nie wiedzą co to jest xD. Ciekawe czy Elon już odniósł sie do tego?

#elonmusk #spacex #tesla #kosmos #technologia #nauka #ciekawostki ##!$%@?
  • 28
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: źle zgadniesz, będę sceptyczny ale generalnie nie będę polemizował z wnioskami z raportu chyba że z samym raportem będzie coś nie tak (bo "rządowy" nie równa się rzetelny, jakby raport przygotował Pan Macierewicz to bym olał)

Ale jak faktycznie zostanie opublikowany raport z Pentagonu i z konkretnymi wnioskami - no to co zrobić, dopiszę UFO do listy rzeczy które są dziwne ale wydają się istnieć.

Natomiast nie zmienia to faktu
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: a na razie czy tego chcemy czy nie jak mam do wyboru 2 opcje:

1. grupa emerytowanych amerykańskich wojskowych ma parcie na szkło i/lub chce zarobić kasę na książkach
2. nad ziemią lata nie dające się nagrać na video UFO pochodzenia pozaziemskiego.

No to (1) uznaję za bardziej prawdopodobne.
  • Odpowiedz
@gatineau: ja nie twierdzę że to UFO w zwyklym rozumieniu tego słowa. To tylko teoria, mi chodzi o to że ktoś może mieć gigatechnologie TERAZ a Elon biedaczek męczy się z rakietami xD

1. grupa emerytowanych amerykańskich wojskowych ma parcie na szkło i/lub chce zarobić kupę kasy na książkac


Prezydent Obama też? Ludzie stawiają swoje przyszłe polityczne kariery na szali, to jest strzał w stopę.

2. nad ziemią lata nie dające
  • Odpowiedz
Prezydent Obama też?


@hansschrodinger: a co dokładnie mówi Obama? Mówisz o tym komediowym segmencie? https://www.youtube.com/watch?v=xp6Ph5iTIgc

Bo tam faktycznie mówi relatywnie serio:

“There’s footage and records of objects in the skies that we don’t know exactly what they are, we can’t explain how they moved, their trajectory, they did not have an easily explainable pattern, so I think that people still take seriously trying to investigate and figure out what that is"
  • Odpowiedz
@gatineau: ja mówię o tym gościu w CNN po lewej, to on mówi o technologii 100 lat do przodu. Obama w polityce już raczej wszystko osiągnął.

Pewnie się okaże jak z zimną fuzją czy wieloma innymi niewyjaśnionymi zjawiskami - błąd pomiarowy wyżyłowanych na maksa instrumentów


Oglądałeś ten wywiad CNN? Ten po prawej mówi że to się ciągnie od lat.

To samo mówią piloci, w innych wywiadach, z różnych samolotów.

Wyjdzie raport,
  • Odpowiedz
@gatineau: jeśli to co napisałem wyżej jest prawdą, to ktoś na ziemi może mieć gigatechnologie, a rakietki Elona to zabawki dla dzieci xD.

Każda kolejna rakieta to stary złom tak naprawdę i na Marsa można polecieć już teraz.
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: ale jakie to ma znaczenie?

Nawet jeżeli ktoś gdzieś ma dostęp do jakiejś technologii to nie ma to większego znaczenia skoro jej nie używa.

Gdyby faktycznie ktoś teraz wyjął z szafy zaawansowany pojazd kosmiczny i zaczął nim świadczyć komercyjne usługi - no to fakt, rakiety pewnie z dnia na dzień stałyby się starym złomem. Ale skoro "ktoś, gdzieś" siedzi cicho to znaczy że rakiety są użyteczne i można na nich
  • Odpowiedz
@gatineau: nie stałyby się ale SĄ obiektywnie starym złomem, skoro ktoś posiada zaaw. technologię i nie ważne czy jej używa czy nie. jprdl że też trzeba to tłumaczyć xD

Chodzi o ten hajp na nowe rakiety, kolejny start czy uda się czy nie, hasła polecimy na Marsa, to wszystko jest nie ważne bo technologia już istnieje. Elon stara się z całych sił, wreszcie za 10 lat zrobi rakietę co może doleci
  • Odpowiedz
a tu mu powiedzą że sorry my to już mamy od 40 lat.


@hansschrodinger: yhm, na pewno mu tak powiedzą

biedny Elon się załamie, w sumie fajnie że go ostrzegłeś. Może napisz mu na twitterze? https://twitter.com/elonmusk

"Ej Elon, nie pracuj nad rakietami oni mają to już od 40 lat."
"Kto?"
"Oni!"

Przebijasz gości od cosmic radiation, oni przynajmniej wymyślają realny problem
gatineau - > a tu mu powiedzą że sorry my to już mamy od 40 lat.

@hansschrodinger:...

źródło: comment_1621438665MSlZpPqFfHFCZLCNMZRW5k.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@gatineau: po co mam pisać, już pewnie ktoś inny to zrobił. Zresztą czekamy na raport.

Jeśli okaże się tak jak pisałem wyżej, to Elon nie jest w cale innowacyjny i on sam będzie o tym widzial. Nic co zrobi nie będzie innowacyjne albo przełomowe. I będzie zdawał sobie z tego sprawę, trochę szkoda gościa bo go lubię.
  • Odpowiedz
Jeśli okaże się tak jak pisałem wyżej, to Elon nie jest w cale innowacyjny i on sam będzie o tym widzial.


@hansschrodinger: czy to że istnieje super byt który ma lepszą technologię sprawia że gorszy byt nie jest innowacyjny gdy wymyśli coś nowego?

Jakbyś poszedł do ZOO i zobaczył że jakaś małpa podgrzewa sobie banana w wynalezionej przez siebie kuchence skonstruowanej z gliny, kilku patyków i krzesiwa to nie powiedziałbyś że
  • Odpowiedz
i mają technologie 100 -1000 lat do przodu tego co obecnie mamy xD


@hansschrodinger: Na wstępie zaznaczam, że nie jest niemożliwe, że rejestrowane obiekty są technologią pozaziemskiego pochodzenia. Aczkolwiek, jeśli rząd USA (i inne rządy na świecie) traktowałby to jako scenariusz prawdopodobny, to budżet na analizowanie zjawiska szedłby w setki miliardów, nie w miliony. Oczywiście tu łatwo jest sformułować kontrargument, że jedynie oficjalnie budżet na analizę niezidentyfikowanych obiektów jest
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: Tak "z historycznego" punktu widzenia, to możliwe, że są to grupy bogaczy z czasów początku rozwoju elektryczności i sterowców, którzy fundowali swoje własne projekty badawcze. Albo jakaś grupa z zakonu Masonów(Wolnomularzy), którzy są skojarzeni z tajną działalnością u podstawo początków ameryki, więc w przypadku USA jest to możliwe, że to jakaś tajna ekipa, która ujawni się w przypadku kataklizmu globalnego lub oddalą się w swoją stronę gdzieś w układzie słonecznym
  • Odpowiedz