Wpis z mikrobloga

@smiechsnajpera: Nie jesteśmy w środowisku akademickim, żebym musiał podpierać swoje wypowiedzi tytułami i osiągniętymi przeze mnie publikacjami. Wolę zachować anonimowość, więc jedyne co tej "miło proszącej osobie" zostaje, to weryfikowanie moich wypowiedzi pod kątem merytorycznym. Jeśli uda się jej mnie za coś złapać, będzie miała podstawy podważać mój claim na ekspertyzę w tych tematykach. Taki urok anonimowych, internetowych forów ;)
Ładnie wyleszczyl grubas


@natanyaach: kogo wyleszczył to wyleszczył. jak ktoś miał trochę oleju we łbie to w przypadku takiego doge wiedział, że skoro waluta została jakimś cudem, fartem, i #!$%@? wi czym w przeciągu miesiąca warta nagle 1 centa, gdzie od 2013 do 2019 oscylowała w okolicy 0.1 centa, to warto szybko zrealizować zysk i odłożyć. Bawi mnie ta frustracja tych ludków, bo to wygląda tak jakby Elon wszedł i powiedział
krypto nie ma fundamentów, nie ma zatem godziwej wyceny.


@goferoo: A jeśli jakaś kryptowaluta jest np mega przyszłościowa (dużo szybsza niż chociażby btc i zużywająca tyle energii co płatność kartą)? Dodatkowo, jeśli wielkie firmy pozwalają na płatność określonymi kryptowalutami, to wtedy ich wartość też może rosnąć
@goferoo: No nie wiem, ja np. zarabiam na tak zwanym ICO, czyli czymś o czym zwykły kryptowalutowy bitcoinowy "plebs" nigdy nie słyszał lub nawet jeśli słyszał to w wielu przypadkach smart kontrakty i ich egzekucja przerastają jego wiedzę o sieci blockchain (heheh seba tylko bitcoin, a krypto to tylko służy do trzymania i przelewania kasy hehe) i pluje Elonowi na ryj, bo BTC i ETH pociąga cały segment altcoinów, w tym
@goferoo: sam w BTC nie jestem zamieszany bo to była i jest loteria ale nie próbuj Muska usprawiedliwiać. Mógł robić kampanie informacyjną na Tweeterze, tłumaczyć szkodliwość itp. Zamiast tego #!$%@?ł sporo naiwnych ludzi na hajs i to tyle. BTW jedyny biznesmen martiwący się o jutro planety wzbogacał się na walucie która jest marnotrastwem prądu xD

Dał ludziom nauczkę i spoko tylko to można zrobić na parę sposobów. Musk wybrał metodę najbardziej
@Michal0173: Najprawdopodobniej fejk z rodzaju "nie zdarzyło się, a mogło". Mea culpa, że przekleiłem bez większej weryfikacji, ale wyszła całkiem ciekawa dyskusja o krypto, więc jakaś wartość jest.

@RoastieRoast: Dezinformacja to za dużo powiedziane, chyba że jesteś kultystą krypto
@gosciu82: Ja nie wierzę w BTC jako technologię i projekt, więc nie jestem w stanie obiektywnie oszacować wartości w dłuższej perspektywie. Może 0, a może mit BTC jako elektronicznego złota i przyszłego standardu płatniczego będzie trwać. Bardziej istotne dla mnie jest, czy on faktycznie ma własności elektronicznego złota i przyszłego standardu płatniczego. W obydwu przypadkach, moim zdaniem, odpowiedź brzmi nie. No ale jak widać, obecnie wartość na rynkach wcale nie bierze
że 0, a może mit BTC jako elektronicznego złota i przyszłego standardu płatniczego będzie trwać. Bardziej istotne dla mnie jest, czy on faktycznie ma własności elektronicznego złota i przyszłego standardu płatniczego. W obydwu przypadkach, moim zdaniem, odpowiedź brzmi nie. No ale jak widać, obecnie wartość na rynkach wcale nie bierze się z właściwości i cech projektu, ale z hype'u i bajki wokół niego. Hype i bajka wokół BTC jest, kwestią do roztrzygnięcia
1. to nie jest waluta tylko kryptowaluta (tzw. Ponzi scam)


@goferoo: ziom, po pierwsze nie ponzi scam a ponzi scheme, po drugie to po polsku po prostu piramida finansowa. Nie trafiles kompletnie