Wpis z mikrobloga

@goferoo: gościu pokazał, że praktyczne użycie bitcoina jest nierealne, a ci jeszcze go obrażają xD


@NoKappaSoldier73 Praktyczne użycie jakiejkolwiek krypto waluty jest nie realne. Jeśli krypto jak obecnie będą instrumentami głównie do inwestowania.
Dopiero jak ci szef zacznie płacić w krypto za twoja pracę to może się z tego stać waluta. Teraz to głównie instrument inwestycyjny.
"Za to krypto ma wartość wynikającą wyłącznie z założenia, że za jakiś czas ktoś je od ciebie kupi,"

@goferoo Hmm no jak mielibyśmy być precyzyjni to ktypto ma też swoją pewna wartość na jaką składa się koszt wydobycia. Krypto z powietrza się nie biorą tylko z amortyzacji sprzętu do wydobycia i kosztów energi.
Przy równych krypto ta wartość oczywiście będzie różna.
@goferoo: nie masz pojęcia o czym piszesz, a dzieci plusują
1) nie wiesz co to jest ponzi scheme, proszę poczytaj, może być nawet wujek Google
2) nie wiesz co to jest store of value
3) nie wiesz co to jest decentralizacja i dlaczego jest Ci to potrzebne
4) nie wiesz że są projekty blockchain szybsze i tańsze od Visy
5) nie wiesz, że największe korporacje na świecie inwestują w te technologię
@retoryczny: Gdybyś rozumiał blockchain wiedziałbyś, żeby nie przykładać do niego takiej wagi, jak to robisz w swojej wypowiedzi. Fanatycy krypto przypominają fanów Łągiewki z jego zderzakiem - też miał być genialnym rozwiązaniem, a mimo to od 30 lat wynalazcy nie udało się udowodnić jego przydatności xD Tak samo krypto, odkąd istnieje słyszę bajdurzenie o potencjale tej technologi, ale zamiast jakiejś udanej implementacji dostaję 150 animal coinów w trakcie obecnej banki.

Co
@Variv: To jest ciekawy punkt, chociaż robiłem jeszcze w trakcie banki ICO analizę za pomocą kilku ścisłych narzędzi, żeby znaleź relację miedzy kosztami wydobycia + amortyzacją a kosztem btc, nie znalazłem żadnego istotnego trendu. Niezaprzeczalnym faktem jest za to, że tymi którzy maja zapewnione zyski w systemie krypto są górnicy, zwłaszcza ci z najtańszą energią.
@goferoo: Dyskusja z fanami krypto jest bez sensu, nie rozumieją jak destruktywne dla środowiska są koparki, jak niszczą rynek i generalnie jedyne do czego to może służyć to do scamowania dzieci przez wielkie kopalnie i serwisy. Zreszta, zajebista waluta która traci 90% wartości po dwóch tweetach xD
Krypto nie ma żadnego, podkreślam żadnego pokrycia w czymkolwiek. Podobnie jak pieniądz fiducjarny. Może do lat 70tych miał jakieś pokrycie w złocie ale teraz jest tylko papierkiem. Crypto jest jeszcze "gorsze" bo nie ma go nawet fizycznie. I to jest FAKT.
Co innego inwestowanie w crypto, sam to robię bo niestety lub stety to jest przyszłość.
@goferoo: jak mówiąc o blockchain zaczynasz od meme coinow to gratuluję rozeznania w temacie. Jak nie wiesz że już obecnie używasz blockchain to też gratuluję rozeznania w temacie. Nie wiem jak Polska ma być nowoczesnym krajem kiedy taka młodzież jak Ty nie ma pojęcia o czym mówi. Cóż, ignorancja. Nie jestem żadnym kultysta, punktuje tylko Twoje podejście. Kiedy bank zablokuje Ci Twoją własną gotówkę, bo np. rząd tak będzie chciał, to
@Gnxx: inwestujesz w crypto i też nie masz pojęcia co piszesz, internetu też nie ma fizycznie, oderwij trochę umysł od myślenia schematami. Złoto funkcjonuje jako środek płatniczy i chodzisz że sztabką po sklepie, dzielisz ja na kawałki? Jest fizyczne więc powinno być lepsze. Już pomijam fakt, że dla Ciebie crypto = środek płatniczy, doucz się troszkę o blockchain Ty również.
@retoryczny: xD Nie jesteś w stanie odnieść się do moich argumentów, nic nie punktujesz, nie wymieniasz nawet jednego rzeczywistego, wprowadzonego w życie, dobrze i powszechnie działającego rozwiązania opartego na blockchainie, zamiast tego zarzucasz mi, że jestem ,,młodzieżą" i trollem na wykopie nie mającym pojęcia o finansach i technologii. Typowy kultysta krypto, nie mogący znieść sceptycyzmu (albo nie będący w stanie zrozumieć argumentów drugiej strony z powodu niskiego poziomu wiedzy). Siedziałem w
@goferoo "kryptowaluty (Ponzi scam)" xD

Bitcoin nie spełnia żadnej przesłanki zarówno szerokiej jak i waskiej definicji schematu Ponziego według SEC.

https://www.lynalden.com/bitcoin-ponzi-scheme/

https://www.lynalden.com/bitcoins-network-effect/

https://www.lynalden.com/bitcoin-security-modeling/

Poczytaj najpierw magister kontrargumenty.

Najśmieszniejsze są stwierdzenia o braku użyteczności btc xD

https://www.investopedia.com/ask/answers/100314/why-do-bitcoins-have-value.asp

"Uczeni" nocoinerzy, którzy uważają, że wiedza o klasycznych rynkach finansowych wystarczy, aby ocenić nową technologię i jej potencjał, to najśmieszniejsze kopalnie soli w całym tym środowisku xD

https://youtube.com/playlist?list=PLUl4u3cNGP63UUkfL0onkxF6MYgVa04Fn

Do nauki magister siadaj.
życzę źle, bo w przeciwieństwie do ciebie znam się na systemach finansowych, rozproszonych systemach płatności, ekonomii i wiem, że BTC, ETH i inne scamy są gównianą, przedpotopową technologią i tylko lunatyk wierzy w ich globalną adaptację i użyteczność w realnej gospodarce xD


@goferoo: Znasz się na "rozproszonych systemach płatności". Krypto to Ponzi.

Seems legit.