Wpis z mikrobloga

Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem na kolory. (Otwórz w nowej karcie.)

Tag do obserwowania -> #liczymylockdown

Na niebiesko pokolorowane ostatnie 7 dni.

Plus przy pierwszym komentarzu -> zawołam do następnego

Tabela zawiera średnią kroczącą (7 dniową)

Pełna tabela:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1P5lGkYE2ZFPqVXoqoTxvcd9m9hkB2ZP-XA4a-uAXgZs/edit?usp=sharing

#idziemypolockdown #koronawirus #narodowakwarantanna
taior3 - Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem ...

źródło: comment_1621413663OwgKOCLWyV7E6lOhyej5NH.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@taior3: Jak dla mnie to cały ten wykres tylko udowadnia, że restrykcje nie miały żadnego wpływu na zachorowania. Spadek jest od dawna, a zdjęcie restrykcji nie zaburzyły spadku.
  • Odpowiedz
@Iudex wnioski będzie można wyciągać ze dwa tygodnie po zdjęciu restrykcji. Ludzie nie chorują od razu, jest jakiś czas gdy ten wirus się inkubuje, więc skutki tego co się od weekendu dzieje, będziemy mogli poznać dopiero za tydzień-dwa.

Wydaje mi się, że może być delikatne zahamowanie spadków za ten czas właśnie, ale raczej nic dramatycznego. Po prostu sytuacja ustabilizuje się na poziomie niskich trzycyfrowek dziennie.
  • Odpowiedz
@valencianista: Wiem, ale pierwsze luzowanie miało miejsce 2 tygodnie temu. Otwarcie fryzjerów etc. to zdaje się 4.05, nie?

Druga sprawa to jakby rozciągnąć ten wykres wstecz, to moment zamknięcia wszystkiego nie generował spadków zachorowań.
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko wiadomo, nic nie ma na to wpływu.

@Iudex zgadza się, hotele otwarto tuż po majówce i nie wygląda żeby to wpłynęło na trend. Odnosiłem się głównie do restrykcji zniesionych w ten weekend. Osobiście zgadzam się, że już dawno powinno być wszystko otwarte, a zachorowania to raczej efekt sezonu grupowego, niż restrykcji, ale jeśli chcemy właśnie ich zniesienie analizowac, to na jakiekolwiek efekty trzeba poczekać.
  • Odpowiedz