Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bedba: nie ma co kupować takiego odkurzacza. Najpierw wypożycz normalnie karchera, to koszt 30pln za dobę, a jakość jest 100x lepsza. Na zwykle zabrudzenia tapicerki (a nie np ktoś kogoś zabił i wrzucił auto do jeziora) wystarczy proszek karchera. Jak wypierzesz kilka wnętrz to wtedy dopiero myśl o czymś własnym. Tym to będzie upierdliwa robota bardziej niż już jest.
  • Odpowiedz
@BajerOp: Z wypozyczeniem bedzie problem, mieszkam na wsi, najblizsza lokalizacja 70 km zeby jechac wypozyczyc, dlatego myslalem na poczatku o czyms takim
  • Odpowiedz
@Igorsky: Ogolnie myje samochody, nakladam woski, sprzatam wnetrza, i kazdy pyta sie kiedy bede pral fotele, wiec bardziej ze tak powiem zarobkowo
  • Odpowiedz
@Bedba: w takim razie tylko Puzzi lub George. To są sprawdzone sprzęty. Szkoda czasu i nerwów. Mówi się, ze biednych nie stać na tanie rzeczy i coś w tym jest. Sam używam puzziego i jestem bardzo zadowolony.
Pamiętaj też, że do markowych sprzętów możesz dokupić praktycznie każda część zamienną. Przypomnisz sobie o tych słowach jak kiedyś niechcący połamiesz ssawkę ;)
  • Odpowiedz
@BajerOp: @Igorsky: Dzieki za rade, to w takim razie bede jeszcze musial troche pozbierac na lepszy sprzet, jezeli mozecie to napiszcie jak u was wyglada pranie na dobrym odkurzaczu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bedba: no jak? Psikasz z chemią, czekasz, wysysasz, psikasz, wysysasz, potem tak samo bez chemii aż woda będzie czysta. W razie konieczności może się przydać wkrętarka z końcówką szczotka z K2. I tyle.
  • Odpowiedz
@Bedba: ja używam ADBL Pre Spray Pro do jak sama nazwa wskazuje - pre sprayu :)
Do tego ADBL twister na wkrętarkę i jazda. Bardzo sprawnie idzie z pomocą wkrętarki.
Później do samej ekstrakcji ADBL Rinse.
  • Odpowiedz
@Bedba nie sugeruj się za bardzo chemią żebyś nie pomyślał, ze reklamuję czy coś ;) ja mówię tylko na czym ja pracuję ale oczywiście może być tez inna chemia. Wiem, ze ludzie do pre sprayu używają innego środka i sporo osób go poleca ale niestety nie pamietam jego nazwy, a ze mam jeszcze spory zapas ADBLa to na razie nie zmieniam.
  • Odpowiedz
@Bedba: ja kupilem odkurzacz Kerszera ten najtanszy :) Do tego chemia pioraca od Kocha - tania i calkiem dobra. Wychodzi duzo lepiej niz ta od ADBL o ktorej wspomnial kolega. Do tego cos do plukania, moze byc Textile Raise od w/w firmy. Ja to robie tak:
1. Odkurzasz dokladnie
2. Wrzątek mieszasz w dozowniku z chemia pioraca
3. Pryskasz obficie, czekasz chwile i czyscisz delikatnie szczotka (mozesz uzyc wkretarke)
4. Pluczesz- kilka przejazdow odkurzaczem
5. Ostatni przejazd bez natrysku zeby wyciagnac wode i
  • Odpowiedz
@Bedba: ogólnie to wystarczy że odkurzacz będzie dobrze odsysał wodę i tyle, nie musi mieć natrysku substancji piorącej czy płuczącej bo mało który tani odkurzacz ma na tyle wydajny ten układ żeby rzeczywiście warto go używać. Ja używam zwykłego odkurzacza MPM BORA i jako tako to działa, do natrysku środka do ekstrakcji używam opryskiwacza ręcznego i jest spoko.
  • Odpowiedz
@Bedba najtańszy odkurzacz, który się do czegoś nadaje to bossman bs6000 (albo jakoś tak) - będzie prac jak droższe ale ile go przeklinać będziesz za plastikowosc to twoje. Do tego zestaw maxifi prespray + power rinse. Kilka szczotek różnego typu i szczotki na wkrętarkę.
  • Odpowiedz