Wpis z mikrobloga

Beka, że ludzie nie rozumieją jak działa krypto czy stonksy.
Uprośćmy wszystko... Jest tylko 10 typów na całym rynku. Więc wpadają na pomysł kupmy akcje X, wszyscy zarobimy. Więc skupują akcje cena rośnie, wszyscy szczęśliwi. I nagle typ o imieniu Zbigniew S. stwierdzi a tam sprzedam swoje wszystkie akcje nie mówiąc nikomu. I bach typ odbiera niemal wszystkim PLN z rynku co zostały włożone w akcje X, kurs zaczyna część w panice wyprzedaje, część mówi a ciul to i tak mało pieniędzy będę trzymał. Mija rok, dwa ostatni odpadają bo lepiej wziąć już tą resztę PLN co zostało i nie wiem, kupić buty, albo cukierka (zależy ile spadło). Tym czasem pan Zbyszek, który szybko stał się wielorybem w ostatnim cyklu, mówi a odkupię akcję X jest super tanio co mi szkodzi. I cena zaczyna rosnąć. Część co sprzedała w dołku zaprzecza, nie dowierza, przecież nie może wiecznie rosnąć. Co się dzieję? Więc zaczynają kupować (z nowych oszczędności) cena znowu bije szczyty i tak się cykl powtarza. Oczywiście może zajść sytuacja że pan Zbyszek nigdy już nie powróci do akcji X, bo będą ciekawsze akcje Y, w tym czasie.
Pzdr dla kumatych.
#kryptowaluty #gme #bitcoin #btc #dogecoin #safemoon #gielda
  • 25
  • Odpowiedz
@Corona_Beerus: Jaki z tego morał? Jeśli widzicie że znajomi, albo wykopki naganiają na jakiś super projekt czy akcje, wszyscy o tym piszą to jesteście tą dziewiątką baranów. Tymczasem Zbyszek was zawsze #!$%@? po cichaczu.
  • Odpowiedz
@Paranoija: 9 pozostałym. Transakcje są anonimowe. Aha chodzi Ci o to że nikt by nie wystawił sprzedaży i nie mógł by sprzedać? Więc na pewno kogoś by ogarnęła chciwość i chciałby mieć więcej akcji X więc zaproponowałby jakaś dużą cenę czyli kupił na górce, na co pan Zbyszek by przystał.
  • Odpowiedz
Jaki z tego morał? Jeśli widzicie że znajomi, albo wykopki naganiają na jakiś super projekt czy akcje, wszyscy o tym piszą to jesteście tą dziewiątką baranów. Tymczasem Zbyszek was zawsze #!$%@? po cichaczu.


@PLACEK_WYKOP: to^ przecież jak był hype na GME to na tagu giełda nie było o niczym innym. Dlatego się trzymałem od tego z daleka.
  • Odpowiedz
Jak na rynku jest tylko 10 typa, to komu sprzedał bez ich wiedzy?


@Paranoija: Mało tego na Dexach, gdzie większość kupowało safemoony i shiba inu i inne rzeczy (gdzie kreciły się miliardy USD wolumenu, i było straszne duże zainteresowanie userów). Na dexach nie musi być strony kupującej. Wystarczy skupić to z LP i to wpłynie na cenę, powodując fale wyprzedaży.
  • Odpowiedz
@Corona_Beerus: Tak samo nie rozróżniasz kiedy jest nagonka od tego kiedy jest podstawa żeby zainwestować jak Ci co właśnie tak robią. Wiesz że Vanguard zwiększył pozycje o 400 tys w okoloach 160? I wiesz że Dave Lauer też wszedł po cenie 140? Ale Pewnie nie zagłębiłeś się nawet trochę w jakikolwiek research a #!$%@? i żale wylewasz bo sam #!$%@?łeś pewnie kręcąc kółka albo na innym hype.
  • Odpowiedz
@PLACEK_WYKOP: @Corona_Beerus: I Wy jesteście pięknym przykładem dwóch skrajności, gdzie prawda leży po środku.

#gme nie było zwykłym P&D jaki opisuje @Corona_Beerus, bo o ile fair value leży pewnie gdzieś koło 20-40$, tak były wszelkie podstawy by kupować za 100$+. Z tym że to było dosłownie wydarzenie typu "raz na dekadę".

Z drugiej strony mamy @PLACEK_WYKOP, który nie rozumie, że retail nie powinien kopiować Vanguarda, bo to dla
  • Odpowiedz
@Paranoija: Wiem jaki był zamysł GME, żeby wywalić shorterów. Ale jak to wbiło na pełnej pompie na wykop a było to setki wpisów dziennie to dla mnie była to oznaka żeby się trzymać z daleka i było za późno o parę tygodni. Ci co rozegrali ten wykres kupowali na długo przed wszystkimi i nakręcili hype, finalnie spuszczając bagi na samej górce na noobów.
  • Odpowiedz
@Corona_Beerus: nie nie zakochałem ale takie #!$%@? nie poparte niczym jest bezwartościowe. Mechanizm jest identyczny ale w tym przypadku jest poparte mocnymi faktami cała sytuacja.

@Paranoija: Nie kopiuje Vanguard i nie mam zamiaru, jestem w tym tylko i wyłącznie bo research wykonany przez ludzi jest mocno przekonujący i na tym się opieram. Nie bo ktoś mi powiedział kup crypto bo będzie rosło, crypto które nie niesie żadnej wartości wewnętrznej a
  • Odpowiedz
@PLACEK_WYKOP: No chyba że chcieliście odwrócić psychologię giełdy gdzie jeden duży wieloryb (jakiś fundusz) zrzuci się na małe rybki. Jakoś to średnio widzę. Ale może się pomylę i wszyscy zarobicie po równo (czyli po ile?).
  • Odpowiedz